RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-03-10
RSK-nr enhet: ST
Matilda V1-R1 i basutförande är en komplett internt färdigkopplad fjärrvärmecentral i ett utförande för att anpassas efter kundens behov och önskemål från fabrik med korta ledtider eller för att färdigställas på installationsplatsen. Effekten är på 101 kW för värme med varmvattenkapacitet för upp till 20 lägenheter.
Matilda V1-R1 i basutförande är en komplett internt färdigkopplad fjärrvärmecentral i ett utförande för att anpassas efter kundens behov och önskemål från fabrik med korta ledtider eller för att färdigställas på installationsplatsen. Effekten är på 101 kW för värme med varmvattenkapacitet för upp till 20 lägenheter.
| RSK-nummer | 6947202 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1127002139 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fjärrvärmecentral |
| Produktnamn | Matilda V1-R1 Bas |
| Dimension | - |
| Storlek | 1250x800x600mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16/PN10/PN6 |
| Effekt/Eldata | 85kW VV, 101kW värme |
| Funktion | - |
| Utförande | golvmonterad |
|---|---|
| Färg | grå/flerfärgad |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | stål |
| Standard | F:101 |
| Övrig info | VVC |
| Tillverkarens produktsida | https://metrotherm.se/produkter/fjarrvarmecentraler/metro-matilda/metro-matilda-v1-r1-bas |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 1127002139 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://metrotherm.se/produkter/fjarrvarmecentraler/metro-matilda/metro-matilda-v1-r1-bas |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1400 | ||
| Vikt (kg) | 80 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6947202 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1127002139 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fjärrvärmecentral |
| Produktnamn | Matilda V1-R1 Bas |
| Dimension | - |
| Storlek | 1250x800x600mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16/PN10/PN6 |
| Effekt/Eldata | 85kW VV, 101kW värme |
| Funktion | - |
| Utförande | golvmonterad |
|---|---|
| Färg | grå/flerfärgad |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | stål |
| Standard | F:101 |
| Övrig info | VVC |
| Tillverkarens produktsida | https://metrotherm.se/produkter/fjarrvarmecentraler/metro-matilda/metro-matilda-v1-r1-bas |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 1127002139 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://metrotherm.se/produkter/fjarrvarmecentraler/metro-matilda/metro-matilda-v1-r1-bas |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1400 | ||
| Vikt (kg) | 80 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |