RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-03-10
RSK-nr enhet: ST
Matilda V2-R3 med RVD144 är en komplett internt färdigkopplad fjärrvärmecentral i anpassningsbart utförande. Effekten är på 174 kW för värme med varmvattenkapacitet för upp till 40 lägenheter.
Matilda V2-R3 med RVD144 är en komplett internt färdigkopplad fjärrvärmecentral i anpassningsbart utförande. Effekten är på 174 kW för värme med varmvattenkapacitet för upp till 40 lägenheter.
| RSK-nummer | 6947214 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1127002161 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fjärrvärmecentral |
| Produktnamn | Matilda V2-R3 RVD144 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1250x800x600mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16/PN10/PN6 |
| Effekt/Eldata | 230 V, 114kW VV, 174kW värme |
| Funktion | - |
| Utförande | golvmonterad |
|---|---|
| Färg | grå/flerfärgad |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | stål |
| Standard | F:101 |
| Övrig info | VVC |
| Tillverkarens produktsida | https://metrotherm.se/produkter/fjarrvarmecentraler/metro-matilda/metro-matilda-v2-r3-rvd144 |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 1127002161 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://metrotherm.se/produkter/fjarrvarmecentraler/metro-matilda/metro-matilda-v2-r3-rvd144 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 1400 | ||
| Vikt (kg) | 110 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6947214 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1127002161 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fjärrvärmecentral |
| Produktnamn | Matilda V2-R3 RVD144 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1250x800x600mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16/PN10/PN6 |
| Effekt/Eldata | 230 V, 114kW VV, 174kW värme |
| Funktion | - |
| Utförande | golvmonterad |
|---|---|
| Färg | grå/flerfärgad |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | stål |
| Standard | F:101 |
| Övrig info | VVC |
| Tillverkarens produktsida | https://metrotherm.se/produkter/fjarrvarmecentraler/metro-matilda/metro-matilda-v2-r3-rvd144 |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 1127002161 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://metrotherm.se/produkter/fjarrvarmecentraler/metro-matilda/metro-matilda-v2-r3-rvd144 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 1400 | ||
| Vikt (kg) | 110 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |