Avaktiverad 2022-10-14
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-10-30
RSK-nr enhet: ST
Cetetherm Midi Compact 200 är en golvstående, installationsfärdig fjärrvärmecentral för värme och varmvatten med en enkel Siemens reglering. Tvåstegskopplad för bästa varmvattenreglering och lägsta returtemperatur. Den finns i fyra storlekar; 80/100/160/200 kW (100-63/60-80°C) uppvärmning med matchande varmvattenkapacitet. Vertikal mätsträcka med gängad passbit 1"/190 mm. Alla plattor och rör i enheten är tillverkade av syrafast rostfritt stål. Testad och godkänd enligt ISO 9001, CE- märkt.
Cetetherm Midi Compact 200 är en golvstående, installationsfärdig fjärrvärmecentral för värme och varmvatten med en enkel Siemens reglering. Tvåstegskopplad för bästa varmvattenreglering och lägsta returtemperatur. Den finns i fyra storlekar; 80/100/160/200 kW (100-63/60-80°C) uppvärmning med matchande varmvattenkapacitet. Vertikal mätsträcka med gängad passbit 1"/190 mm. Alla plattor och rör i enheten är tillverkade av syrafast rostfritt stål. Testad och godkänd enligt ISO 9001, CE- märkt.
| RSK-nummer | 6789077 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 738690 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fjärrvärmecentral |
| Produktnamn | Midi Compact 200 |
| Dimension | DN32/G40/G50 |
| Storlek | 820x590x1300mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar, +120°C |
| Effekt/Eldata | 230V, 50Hz, 1-fas, 290-315W |
| Funktion | värme/varmvatten med vvc |
| Utförande | upp till 50 lägenheter |
|---|---|
| Färg | grå/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | syrafast stål/flermaterial |
| Standard | CE-märkt |
| Övrig info | Stratos Para 25/1-12/RVD144 |
| Tillverkarens produktsida | https://www.cetetherm.com/#Product |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 738690 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.cetetherm.com/#Product |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 700 | ||
| Bredd (mm) | 900 | ||
| Höjd (mm) | 1500 | ||
| Vikt (kg) | 140 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1089_6789077.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1089_6789077.pdf |
| RSK-nummer | 6789077 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 738690 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fjärrvärmecentral |
| Produktnamn | Midi Compact 200 |
| Dimension | DN32/G40/G50 |
| Storlek | 820x590x1300mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar, +120°C |
| Effekt/Eldata | 230V, 50Hz, 1-fas, 290-315W |
| Funktion | värme/varmvatten med vvc |
| Utförande | upp till 50 lägenheter |
|---|---|
| Färg | grå/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | syrafast stål/flermaterial |
| Standard | CE-märkt |
| Övrig info | Stratos Para 25/1-12/RVD144 |
| Tillverkarens produktsida | https://www.cetetherm.com/#Product |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 738690 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.cetetherm.com/#Product |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 700 | ||
| Bredd (mm) | 900 | ||
| Höjd (mm) | 1500 | ||
| Vikt (kg) | 140 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1089_6789077.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1089_6789077.pdf |