RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-02-22
RSK-nr enhet: ST
Cetetherm Mini City är en komplett , installationsfärdig fjärrvärmecentral för värme och varmvatten. Enheten är fullisolerad vilket innebär lägre energianvändning. Bekväm styrning av tappvarmvatten med inbyggd energioptimerad tomgångsfunktion. Mätaranslutningar för individuell mätning av energianvändning samt varm- och kallvattenflöde. Lätt att installera med en anslutningsskena RSK 624 52 55. Användarvänlig rumspanel för rumsuppvärmning. Centralen levereras komplett reglerutrustning samt med tryckstyrd cirkulationspump fabrikat Grundfos. Värmeeffekt i standardutförande 14 kW vid temp 100-63/60-80 och varmvatten 0,27 l/s vid temp 65-25/10-50. Vikt 19 kg, kåpa 1 kg.
Cetetherm Mini City är en komplett , installationsfärdig fjärrvärmecentral för värme och varmvatten. Enheten är fullisolerad vilket innebär lägre energianvändning. Bekväm styrning av tappvarmvatten med inbyggd energioptimerad tomgångsfunktion. Mätaranslutningar för individuell mätning av energianvändning samt varm- och kallvattenflöde. Lätt att installera med en anslutningsskena RSK 624 52 55. Användarvänlig rumspanel för rumsuppvärmning. Centralen levereras komplett reglerutrustning samt med tryckstyrd cirkulationspump fabrikat Grundfos. Värmeeffekt i standardutförande 14 kW vid temp 100-63/60-80 och varmvatten 0,27 l/s vid temp 65-25/10-50. Vikt 19 kg, kåpa 1 kg.
| RSK-nummer | 6802850 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 739114 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fjärrvärmecentral |
| Produktnamn | Mini City |
| Dimension | G20 |
| Storlek | 430×160x1480mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar, +120°C |
| Effekt/Eldata | 230V, 50Hz, 1-fas, 50W |
| Funktion | värme/varmvatten |
| Utförande | villaväxlare/1-2 lägenheter |
|---|---|
| Färg | svart isolerad kåpa |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | P-märkt/CE-märkt |
| Övrig info | fullisolerad |
| Tillverkarens produktsida | https://www.cetetherm.com/sv/produkter/villa--lagenhetscentraler/mini-city |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 739114 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.cetetherm.com/sv/produkter/villa--lagenhetscentraler/mini-city |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 364 | ||
| Bredd (mm) | 792 | ||
| Höjd (mm) | 447 | ||
| Vikt (kg) | 29 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 6802850 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 739114 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fjärrvärmecentral |
| Produktnamn | Mini City |
| Dimension | G20 |
| Storlek | 430×160x1480mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar, +120°C |
| Effekt/Eldata | 230V, 50Hz, 1-fas, 50W |
| Funktion | värme/varmvatten |
| Utförande | villaväxlare/1-2 lägenheter |
|---|---|
| Färg | svart isolerad kåpa |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | P-märkt/CE-märkt |
| Övrig info | fullisolerad |
| Tillverkarens produktsida | https://www.cetetherm.com/sv/produkter/villa--lagenhetscentraler/mini-city |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 739114 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.cetetherm.com/sv/produkter/villa--lagenhetscentraler/mini-city |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 364 | ||
| Bredd (mm) | 792 | ||
| Höjd (mm) | 447 | ||
| Vikt (kg) | 29 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |