Avaktiverad 2021-04-22
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-03-23
RSK-nr enhet: ST
Cetetherm Mini ECO Retro 737 U20 U21 inkluderar konverteringskitt för att underlätta ett byte av Cetetherm Basic U20 och U21. Fjärrvärmecentralen är komplett och installationsfärdig. Detta RSK-nummer avser vårt utförande med reglerutrustning Cetetherm H737. Anslutningsgränssnittet passar Cetetherms/Alfa Lavals villacentraler sålda under 2000-talet t.ex Basic U20, Basic U21.
Cetetherm Mini ECO Retro 737 U20 U21 inkluderar konverteringskitt för att underlätta ett byte av Cetetherm Basic U20 och U21. Fjärrvärmecentralen är komplett och installationsfärdig. Detta RSK-nummer avser vårt utförande med reglerutrustning Cetetherm H737. Anslutningsgränssnittet passar Cetetherms/Alfa Lavals villacentraler sålda under 2000-talet t.ex Basic U20, Basic U21.
| RSK-nummer | 6789086 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 739227 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fjärrvärmecentral |
| Produktnamn | Mini ECO Retro 737 U20 U21 |
| Dimension | G20 |
| Storlek | 577x458x770mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar, +120°C |
| Effekt/Eldata | 230V, 50Hz, 1-fas, 100W |
| Funktion | värme/varmvatten |
| Utförande | för 1-4 lägenheter |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plåt |
| Standard | P-märkt/CE-märkt |
| Övrig info | komplett |
| Tillverkarens produktsida | https://www.cetetherm.com/#Product |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 739227 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.cetetherm.com/#Product |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 480 | ||
| Vikt (kg) | 40 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1089_6802867.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1089_6802867.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_506_6802867.pdf |
| RSK-nummer | 6789086 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 739227 |
| GTIN | - |
| Produkt | Fjärrvärmecentral |
| Produktnamn | Mini ECO Retro 737 U20 U21 |
| Dimension | G20 |
| Storlek | 577x458x770mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 16bar, +120°C |
| Effekt/Eldata | 230V, 50Hz, 1-fas, 100W |
| Funktion | värme/varmvatten |
| Utförande | för 1-4 lägenheter |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plåt |
| Standard | P-märkt/CE-märkt |
| Övrig info | komplett |
| Tillverkarens produktsida | https://www.cetetherm.com/#Product |
| RSK flik | 15 Pannor/Brännare/Värmepumpar/Kyla/Fjärrvärme |
| Tillverkarens artikelnummer | 739227 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.cetetherm.com/#Product |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 480 | ||
| Vikt (kg) | 40 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_1089_6802867.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1089_6802867.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/typg_506_6802867.pdf |