| Produktnamn | GLB341.9E |
| Dimension | - |
| Storlek | 75x112x143mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | AC 230 V; 0,9W/2W |
| Funktion | 2-/3-läges styrsignal |
| Utförande | 10 Nm, 150 s, 28 dB(A) |
|---|---|
| Färg | ljusgrå/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | polykarbonat |
| Standard | IP54 |
| Övrig info | - |
| RSK flik | 12 Automatik/Styrventiler |
| Tillverkarens artikelnummer | S55499-D205 |
|---|
| GTIN | 7612914105875 |
|---|
| Lämplig för ventil | Ja |
|---|---|
| Lämpling för ventilationsarmatur | Nej |
| Matningsspänning | Övrigt |
| Styrsignal | 2-punkt |
| Energiförbrukning vid drift | 1,9 W |
| Energiförbrukning vid vila | 900 W |
| Modell/Utförande | Vridande |
| Regleringstyp På/Av | Ja |
| Reglering modulerande | Ja |
| Reglering split-range | Nej |
| Längd anslutningskabel | 0,9 m |
| Transmission | Med kugghjul |
| Anslutning till avstängningsventil | Övrigt |
| Med direktmontage toppfläns (ISO 5211) | Nej |
| Återgång vid nollspänning | Nej |
| Spänningslös stängd | Nej |
| Princip för säkerhetsinställning | NO - Normalt öppen |
| Automatisk gångavkänning | Nej |
| Inställbar återkopplingssignal | Nej |
| Hjälpkontakter | Nej |
| Lägesrapportering | Ingen |
| Hjälpkontakter som tillval | Nej |
| Slutkontakter | Ingen |
| Inställbart arbetsområde | Nej |
| Med mekanisk inställningsindikator | Ja |
| Lämplig för manuell drift | Ja |
| Gångtid | 150 s |
| Vridmoment | 10 Nm |
| Potentialfri omkopplingskontakt | Nej |
| Självjusterande slaglängd | Nej |
| Max. rotationsvinkel | 90 ° |
| Med säkerhetsfunktion | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Max. ingång elektrisk effekt | 5,8 VA |
| Tillåten relativ luftfuktighet | 5 - 95 % |
| Omgivningstemperatur | -32 - 55 °C |
| Höjd | 112 mm |
| Bredd | 88 mm |
| Djup | 143 mm |
| Explosionssäker | Nej |
| Material hus/kapsling/stomme | Plast |
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 130 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 1 | ||
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_19_5364315.pdf |
| RSK-nummer | 5364330 |
| GTIN | 7612914105875 |
| Produkt | Ställdon |
| Produktnamn | GLB341.9E |
| Dimension | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Färg | ljusgrå/blå |
| Ytbehandling | - |
| Material | polykarbonat |
| Standard | IP54 |
| Övrig info | - |
| Lämplig för ventil | Ja |
| Matningsspänning | Övrigt |
| Styrsignal | 2-punkt |
| Regleringstyp På/Av | Ja |
| Reglering modulerande | Ja |
| Spänningslös stängd | Nej |
| Hjälpkontakter | Nej |
| Lägesrapportering | Ingen |
| Slutkontakter | Ingen |
| Gångtid | 150 s |
| Vridmoment | 10 Nm |
| Kapslingsklass (IP) | IP54 |
| Höjd | 112 mm |
| Bredd | 88 mm |
| Djup | 143 mm |