Avaktiverad 2024-08-15
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-01-19
RSK-nr enhet: ST
IN-DRÄN Infiltration för BDT-vatten, 5 personer, 1 hushåll. Innehåller: 1 x slamavskiljarpaket SA 906 1 x infiltrationspaket IN-DRÄN I6
IN-DRÄN Infiltration för BDT-vatten, 5 personer, 1 hushåll. Innehåller: 1 x slamavskiljarpaket SA 906 1 x infiltrationspaket IN-DRÄN I6
| RSK-nummer | 5619575 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1 |
| GTIN | - |
| Produkt | Infiltrationspaket |
| Produktnamn | Paket In-Drän 5 BDT |
| Dimension | - |
| Storlek | 900l |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | BDT, 1 hushåll (5 personer) |
| Utförande | infiltration |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/fiberduk |
| Standard | - |
| Övrig info | hög skyddsnivå |
| Tillverkarens produktsida | https://www.fann.se/manualer-och-anvisningar |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 1 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.fann.se/manualer-och-anvisningar |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Material lock | PE (polyeten) |
| Lämplig för tungmetaller | Nej |
| Lämplig för bad-/duschavlopp (B) | Ja |
| Lämplig för köksavlopp (D) | Ja |
| Lämplig för tvättavlopp (T) | Ja |
| Lämplig för toalettavlopp (WC) | Nej |
| Lämplig för installation utomhus | Ja |
| Anslutningar | Övrigt |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Med slamavskiljare | Ja |
| Kapacitet på slamavskiljare | 2000 l |
| Volymklass | 0,9 m³ |
| Våtvolym | 2000 l |
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 0 - 5 |
| Antal dagöppningar | 1 |
| Storlek dagöppning | 600 mm |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Med automatisk påfyllningsfunktion | Nej |
| Med larmutgång | Nej |
| Anslutningshöjd inlopp | 810 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 710 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2300 | ||
| Bredd (mm) | 1800 | ||
| Höjd (mm) | 910 | ||
| Vikt (kg) | 119 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_589_5619575.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_589_5619575.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_589_5619575.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_589_5619575.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_589_5619575.pdf |
| RSK-nummer | 5619575 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1 |
| GTIN | - |
| Produkt | Infiltrationspaket |
| Produktnamn | Paket In-Drän 5 BDT |
| Dimension | - |
| Storlek | 900l |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | BDT, 1 hushåll (5 personer) |
| Utförande | infiltration |
|---|---|
| Färg | flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/fiberduk |
| Standard | - |
| Övrig info | hög skyddsnivå |
| Tillverkarens produktsida | https://www.fann.se/manualer-och-anvisningar |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 1 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.fann.se/manualer-och-anvisningar |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Material lock | PE (polyeten) |
| Lämplig för tungmetaller | Nej |
| Lämplig för bad-/duschavlopp (B) | Ja |
| Lämplig för köksavlopp (D) | Ja |
| Lämplig för tvättavlopp (T) | Ja |
| Lämplig för toalettavlopp (WC) | Nej |
| Lämplig för installation utomhus | Ja |
| Anslutningar | Övrigt |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Med slamavskiljare | Ja |
| Kapacitet på slamavskiljare | 2000 l |
| Volymklass | 0,9 m³ |
| Våtvolym | 2000 l |
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 0 - 5 |
| Antal dagöppningar | 1 |
| Storlek dagöppning | 600 mm |
| Med tömningsanordning | Nej |
| Med automatisk påfyllningsfunktion | Nej |
| Med larmutgång | Nej |
| Anslutningshöjd inlopp | 810 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 710 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2300 | ||
| Bredd (mm) | 1800 | ||
| Höjd (mm) | 910 | ||
| Vikt (kg) | 119 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_589_5619575.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_589_5619575.pdf |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_589_5619575.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_589_5619575.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_589_5619575.pdf |