RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-03-07
RSK-nr enhet: ST
Förpackas stående på EUR-pall. Lågbyggd tank med barnsäker manlucka, godkända av RISE (SP). Produkten tillverkad i återvinningsbar polyeten.
Förpackas stående på EUR-pall. Lågbyggd tank med barnsäker manlucka, godkända av RISE (SP). Produkten tillverkad i återvinningsbar polyeten.
| RSK-nummer | 5636936 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23013 |
| GTIN | - |
| Produkt | Avloppstank |
| Produktnamn | CPX Sluten tank 1350 L |
| Dimension | - |
| Storlek | 1350l, 1,95x1,2x1,0m (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för markförläggning |
| Utförande | lågbyggd |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | SS-EN12566-1 |
| Övrig info | barnsäker manlucka 600mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 23013 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 2150 | ||
| Vikt (kg) | 110 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_512_5636936.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 5636936 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 23013 |
| GTIN | - |
| Produkt | Avloppstank |
| Produktnamn | CPX Sluten tank 1350 L |
| Dimension | - |
| Storlek | 1350l, 1,95x1,2x1,0m (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för markförläggning |
| Utförande | lågbyggd |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | SS-EN12566-1 |
| Övrig info | barnsäker manlucka 600mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 23013 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x1200 mm (ISO 1-pall) | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 2150 | ||
| Vikt (kg) | 110 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_512_5636936.pdf |
|---|---|