RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-02-25
RSK-nr enhet: ST
Pumpbrunn med skärande pump
Pumpbrunn med skärande pump
| RSK-nummer | 5385413 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3060834 |
| GTIN | 5708525319557 |
| Produkt | Pumpbrunn |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för infiltration |
| Utförande | med skärande pump |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 3060834 |
|---|
| GTIN | 5708525319557 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för installation utomhus | Ja |
|---|---|
| Kan placeras bakom WC-stol | Nej |
| Skärande | Ja |
| Antal pumpar | 1 |
| Elanslutning | Kabel |
| Kommunikation | Ingen |
| Radiostandard Bluetooth | Nej |
| Radiostandard WLAN 802.11 | Nej |
| Mobil kommunikationsstandard 5G | Nej |
| Interface signal 0-10 V / 2-10 V | Nej |
| Interface signal 0-20 mA / 4-20 mA | Nej |
| Interface PT100/PT1000/PTC | Nej |
| Interface Pulse Width Modulation (PWM) | Nej |
| Interface pulsräknare | Nej |
| Med kommunikationsgränssnitt RS 485 | Nej |
| Med kommunikationsgränssnitt RS 232 | Nej |
| Stödjer protokoll EtherNet/IP | Nej |
| Stödjer protokoll KNX | Nej |
| Stödjer protokoll PROFIBUS | Nej |
| Stödjer protokoll PROFINET IO | Nej |
| Stödjer protokoll CAN/CANOpen | Nej |
| Stödjer protokoll Modbus TCP | Nej |
| Stödjer protokoll Modbus RTU | Nej |
| Stödjer protokoll BACnet MS/TP | Nej |
| Stödjer protokoll BACnet IP | Nej |
| Stödjer protokoll LON/LONWorks | Nej |
| Stödjer protokoll LIN Bus | Nej |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0,01 - 90 °C |
| Anslutning utloppssida | Rörände |
| Anslutningsdimension utloppssida | DN 50 |
| Med backventil | Ja |
| Med avluftning | Nej |
| Bredd | 1000 mm |
| Djup | 1000 mm |
| Höjd | 1943 mm |
| Med larmfunktion | Nej |
| Med larmutgång | Nej |
| Explosionssäker | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708525336875 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2100 | ||
| Bredd (mm) | 1180 | ||
| Höjd (mm) | 1000 | ||
| Vikt (kg) | 57,931 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5385413 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3060834 |
| GTIN | 5708525319557 |
| Produkt | Pumpbrunn |
| Produktnamn | - |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för infiltration |
| Utförande | med skärande pump |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 3060834 |
|---|
| GTIN | 5708525319557 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Lämplig för installation utomhus | Ja |
|---|---|
| Kan placeras bakom WC-stol | Nej |
| Skärande | Ja |
| Antal pumpar | 1 |
| Elanslutning | Kabel |
| Kommunikation | Ingen |
| Radiostandard Bluetooth | Nej |
| Radiostandard WLAN 802.11 | Nej |
| Mobil kommunikationsstandard 5G | Nej |
| Interface signal 0-10 V / 2-10 V | Nej |
| Interface signal 0-20 mA / 4-20 mA | Nej |
| Interface PT100/PT1000/PTC | Nej |
| Interface Pulse Width Modulation (PWM) | Nej |
| Interface pulsräknare | Nej |
| Med kommunikationsgränssnitt RS 485 | Nej |
| Med kommunikationsgränssnitt RS 232 | Nej |
| Stödjer protokoll EtherNet/IP | Nej |
| Stödjer protokoll KNX | Nej |
| Stödjer protokoll PROFIBUS | Nej |
| Stödjer protokoll PROFINET IO | Nej |
| Stödjer protokoll CAN/CANOpen | Nej |
| Stödjer protokoll Modbus TCP | Nej |
| Stödjer protokoll Modbus RTU | Nej |
| Stödjer protokoll BACnet MS/TP | Nej |
| Stödjer protokoll BACnet IP | Nej |
| Stödjer protokoll LON/LONWorks | Nej |
| Stödjer protokoll LIN Bus | Nej |
| Medietemperatur (kontinuerlig) | 0,01 - 90 °C |
| Anslutning utloppssida | Rörände |
| Anslutningsdimension utloppssida | DN 50 |
| Med backventil | Ja |
| Med avluftning | Nej |
| Bredd | 1000 mm |
| Djup | 1000 mm |
| Höjd | 1943 mm |
| Med larmfunktion | Nej |
| Med larmutgång | Nej |
| Explosionssäker | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5708525336875 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2100 | ||
| Bredd (mm) | 1180 | ||
| Höjd (mm) | 1000 | ||
| Vikt (kg) | 57,931 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |