RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1993-10-11
RSK-nr enhet: ST
WAVIN FÖRDELNINGSBRUNN 1100MM. Längd 1,1 m för infiltration
WAVIN FÖRDELNINGSBRUNN 1100MM. Längd 1,1 m för infiltration
| RSK-nummer | 5618490 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3097175 |
| GTIN | 5708525335731 |
| Produkt | Fördelningsbrunn |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 110mm (inlopp/utlopp) |
| Storlek | 600x1100mm (ØxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för infiltration |
| Utförande | med 4 utlopp |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 3097175 |
|---|
| GTIN | 5708525335731 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Vattengång till färdig mark | 1100 mm |
| Nominell diameter stigarrör | 1000 mm |
| Diameter (innermått) | 453 mm |
| Diameter (yttermått) | 460 mm |
| Med flödesprofil | Ja |
| Plan botten | Nej |
| Anslutning inlopp | Muff |
| Inlopp proppat | Ja |
| Med fast ståndarrör | Ja |
| Färg | Svart |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 1100 | ||
| Vikt (kg) | 15,375 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5618490 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3097175 |
| GTIN | 5708525335731 |
| Produkt | Fördelningsbrunn |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 110mm (inlopp/utlopp) |
| Storlek | 600x1100mm (ØxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för infiltration |
| Utförande | med 4 utlopp |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 3097175 |
|---|
| GTIN | 5708525335731 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PE (polyeten) |
|---|---|
| Vattengång till färdig mark | 1100 mm |
| Nominell diameter stigarrör | 1000 mm |
| Diameter (innermått) | 453 mm |
| Diameter (yttermått) | 460 mm |
| Med flödesprofil | Ja |
| Plan botten | Nej |
| Anslutning inlopp | Muff |
| Inlopp proppat | Ja |
| Med fast ståndarrör | Ja |
| Färg | Svart |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 1100 | ||
| Vikt (kg) | 15,375 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |