RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2007-10-15
RSK-nr enhet: ST
För pumpning av avskilt avloppsvatten till efterföljande rening Xylem SXM3 pump ingår
För pumpning av avskilt avloppsvatten till efterföljande rening Xylem SXM3 pump ingår
| RSK-nummer | 5619126 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1054692 |
| GTIN | 6414903246603 |
| Produkt | Pumpbrunn |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 110mm/40mm (inlopp/utlopp) |
| Storlek | 2000x450mm (HxØ) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 200W |
| Funktion | för dränering/spillvatten |
| Utförande | med grundfoss pump KP250 |
|---|---|
| Färg | rödbrun/flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | med backventil |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1054692 |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 1054692 |
|---|
| GTIN | 6414903246603 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1054692 |
|---|
| Lämplig för installation utomhus | Ja |
|---|---|
| Materialkvalitet cistern/tank | PE-80 |
| Volym behållare/tank | 150 l |
| Diameter inloppssida | 110 mm |
| Utvändig rördiameter anslutning utloppssida | 40 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414903246603 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 2000 | ||
| Vikt (kg) | 36,106 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414900499262 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 2000 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_6_5619126.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_5619126.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_6_5619126.pdf |
| RSK-nummer | 5619126 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1054692 |
| GTIN | 6414903246603 |
| Produkt | Pumpbrunn |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 110mm/40mm (inlopp/utlopp) |
| Storlek | 2000x450mm (HxØ) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V 200W |
| Funktion | för dränering/spillvatten |
| Utförande | med grundfoss pump KP250 |
|---|---|
| Färg | rödbrun/flerfärgad |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | med backventil |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1054692 |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | 1054692 |
|---|
| GTIN | 6414903246603 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1054692 |
|---|
| Lämplig för installation utomhus | Ja |
|---|---|
| Materialkvalitet cistern/tank | PE-80 |
| Volym behållare/tank | 150 l |
| Diameter inloppssida | 110 mm |
| Utvändig rördiameter anslutning utloppssida | 40 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414903246603 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 2000 | ||
| Vikt (kg) | 36,106 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414900499262 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 2000 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_6_5619126.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_5619126.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/RITN_6_5619126.pdf |