Avaktiverad 2024-09-17
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2012-11-08
RSK-nr enhet: ST
Votec pumpbrunn i PP för gråvatten. Pumpbrunnen levereras med pumpanslutningsrör, lock (ej körbar) och lyftanordning men utan pump. Ø 400 mm.
Votec pumpbrunn i PP för gråvatten. Pumpbrunnen levereras med pumpanslutningsrör, lock (ej körbar) och lyftanordning men utan pump. Ø 400 mm.
| RSK-nummer | 5619241 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508017727 |
| Produkt | Pumpbrunn |
| Produktnamn | Altech Pumpbrunn |
| Dimension | 110mm/G25 (inlopp/utlopp) |
| Storlek | 400x3000mm (ØxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för gråvatten |
| Utförande | med lock/adapterpumpanslutning |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | utan pump |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508017727 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Diameter (yttermått) | 450 mm |
| Antal anslutningar | 1 |
| Anslutning utlopp | Övrigt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | Övrigt |
| Färg | Svart |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 3000 | ||
| Vikt (kg) | 29 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_5619240.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00535 v3.pdf |
| RSK-nummer | 5619241 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508017727 |
| Produkt | Pumpbrunn |
| Produktnamn | Altech Pumpbrunn |
| Dimension | 110mm/G25 (inlopp/utlopp) |
| Storlek | 400x3000mm (ØxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för gråvatten |
| Utförande | med lock/adapterpumpanslutning |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | utan pump |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508017727 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Diameter (yttermått) | 450 mm |
| Antal anslutningar | 1 |
| Anslutning utlopp | Övrigt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | Övrigt |
| Färg | Svart |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 3000 | ||
| Vikt (kg) | 29 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_5619240.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00535 v3.pdf |