RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2011-04-13
RSK-nr enhet: ST
FANN kombibrunn inkl. lock. Användningsområde; Utloppsbrunn Fördelningsbrunn, 2-4 utlopp Pumpbrunn Provtagningsbrunn
FANN kombibrunn inkl. lock. Användningsområde; Utloppsbrunn Fördelningsbrunn, 2-4 utlopp Pumpbrunn Provtagningsbrunn
| RSK-nummer | 5619471 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0719 |
| GTIN | - |
| Produkt | Brunn |
| Produktnamn | Paket Kombibrunn |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | 1500x700mm (HxØ) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | multifunktionsbrunn |
| Utförande | med lock |
|---|---|
| Färg | grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | polyeten |
| Standard | - |
| Övrig info | brumm, lock |
| Tillverkarens produktsida | http://www.fann.se/product/84/sv/5619471+paket-kombibrunn |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0719 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.fann.se/product/84/sv/5619471+paket-kombibrunn |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE (polyeten) |
| Färg | Grön |
| Yttre form | Övrigt |
| Dimension (Nominell diameter) | Övrigt |
| Diameter (yttermått) | 700 mm |
| Höjd | 1300 mm |
| Volym/Innehåll | 300 l |
| Med anslutning | Ja |
| Anslutning inlopp | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter inlopp | 110 mm |
| Anslutning utlopp | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter utlopp | 110 mm |
| Öppen botten | Nej |
| Med sandfång | Nej |
| Med geotextil | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 700 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 1500 | ||
| Vikt (kg) | 34 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_589_5619471.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_589_5619471.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_589_5619471.pdf |
| RSK-nummer | 5619471 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0719 |
| GTIN | - |
| Produkt | Brunn |
| Produktnamn | Paket Kombibrunn |
| Dimension | 110mm |
| Storlek | 1500x700mm (HxØ) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | multifunktionsbrunn |
| Utförande | med lock |
|---|---|
| Färg | grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | polyeten |
| Standard | - |
| Övrig info | brumm, lock |
| Tillverkarens produktsida | http://www.fann.se/product/84/sv/5619471+paket-kombibrunn |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0719 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.fann.se/product/84/sv/5619471+paket-kombibrunn |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet | PE (polyeten) |
| Färg | Grön |
| Yttre form | Övrigt |
| Dimension (Nominell diameter) | Övrigt |
| Diameter (yttermått) | 700 mm |
| Höjd | 1300 mm |
| Volym/Innehåll | 300 l |
| Med anslutning | Ja |
| Anslutning inlopp | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter inlopp | 110 mm |
| Anslutning utlopp | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter utlopp | 110 mm |
| Öppen botten | Nej |
| Med sandfång | Nej |
| Med geotextil | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 700 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 1500 | ||
| Vikt (kg) | 34 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_589_5619471.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_589_5619471.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_589_5619471.pdf |