RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2011-09-07
RSK-nr enhet: ST
Pumpbrunn med förmonterad pump och glidfäste för att enkelt lyfta pumpen vid behov. Standardpump medföljer som klarar av de flesta pumpsituationer. Följ pumprekommendationerna i medföljande manual.
Pumpbrunn med förmonterad pump och glidfäste för att enkelt lyfta pumpen vid behov. Standardpump medföljer som klarar av de flesta pumpsituationer. Följ pumprekommendationerna i medföljande manual.
| RSK-nummer | 5619475 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0723 |
| GTIN | - |
| Produkt | Pumpbrunn |
| Produktnamn | Paket Pumpbrunn med pump |
| Dimension | 110mm/32mm (inlopp/utlopp) |
| Storlek | 1500x700mm (HxØ) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med pump och lock |
|---|---|
| Färg | grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | polyeten |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.fann.se/sites/default/files/mediabrowser/files/5701-SE-man-combichamber-v2.2-2016-03-07.pdf |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0723 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.fann.se/sites/default/files/mediabrowser/files/5701-SE-man-combichamber-v2.2-2016-03-07.pdf |
|---|
| Lämplig för fekalier | Nej |
|---|---|
| Lämplig för installation utomhus | Ja |
| Kan placeras bakom WC-stol | Nej |
| Skärande | Nej |
| Antal pumpar | 1 |
| Märkström | 1,4 A |
| Antal inlopp | 1 |
| Anslutningsdimension inloppssida | DN 100 |
| Diameter inloppssida | 110 mm |
| Med backventil | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
| Bredd | 700 mm |
| Djup | 700 mm |
| Höjd | 1500 mm |
| Max. partikelstorlek | 10 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 1500 | ||
| Vikt (kg) | 39 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_589_5619475.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_589_5619475.pdf |
| RSK-nummer | 5619475 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0723 |
| GTIN | - |
| Produkt | Pumpbrunn |
| Produktnamn | Paket Pumpbrunn med pump |
| Dimension | 110mm/32mm (inlopp/utlopp) |
| Storlek | 1500x700mm (HxØ) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med pump och lock |
|---|---|
| Färg | grön |
| Ytbehandling | - |
| Material | polyeten |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.fann.se/sites/default/files/mediabrowser/files/5701-SE-man-combichamber-v2.2-2016-03-07.pdf |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0723 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.fann.se/sites/default/files/mediabrowser/files/5701-SE-man-combichamber-v2.2-2016-03-07.pdf |
|---|
| Lämplig för fekalier | Nej |
|---|---|
| Lämplig för installation utomhus | Ja |
| Kan placeras bakom WC-stol | Nej |
| Skärande | Nej |
| Antal pumpar | 1 |
| Märkström | 1,4 A |
| Antal inlopp | 1 |
| Anslutningsdimension inloppssida | DN 100 |
| Diameter inloppssida | 110 mm |
| Med backventil | Nej |
| Kapslingsklass (IP) | IP68 |
| Bredd | 700 mm |
| Djup | 700 mm |
| Höjd | 1500 mm |
| Max. partikelstorlek | 10 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 700 | ||
| Höjd (mm) | 1500 | ||
| Vikt (kg) | 39 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_589_5619475.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_589_5619475.pdf |