RSK-nr enhet: M2
Inlagd: 2025-09-16
RSK-nr enhet: M2
Geotextil N1, 90g/m², 1,25x10m
Geotextil N1, 90g/m², 1,25x10m
| RSK-nummer | 2310227 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7333123916426 |
| Produkt | Geotextil |
| Produktnamn | Hipertex |
| Dimension | 1,25x10m |
| Storlek | 12,5m², 90g/m² |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | N1 |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7333123916426 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Filterduk |
| Vävd | Nej |
| Längd | 10 m |
| Bredd | 1,25 m |
| På rulle | Ja |
| Bruksklass (NorGeoSpec) | N1 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | end beräkningsvärden | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 1 | ||
| Vikt (kg) | 0,09 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12,500 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1250 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,165 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 2 500,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1400 | ||
| Bredd (mm) | 1270 | ||
| Höjd (mm) | 1130 | ||
| Vikt (kg) | 258 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_2310228.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_49_2419085.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_49_2419085.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_49_2418904.pdf |
| RSK-nummer | 2310227 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7333123916426 |
| Produkt | Geotextil |
| Produktnamn | Hipertex |
| Dimension | 1,25x10m |
| Storlek | 12,5m², 90g/m² |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | N1 |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7333123916426 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | PP (polypropen) |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Filterduk |
| Vävd | Nej |
| Längd | 10 m |
| Bredd | 1,25 m |
| På rulle | Ja |
| Bruksklass (NorGeoSpec) | N1 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | end beräkningsvärden | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 1000 | ||
| Höjd (mm) | 1 | ||
| Vikt (kg) | 0,09 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12,500 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1250 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 1,165 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 2 500,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1400 | ||
| Bredd (mm) | 1270 | ||
| Höjd (mm) | 1130 | ||
| Vikt (kg) | 258 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_49_2310228.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_49_2419085.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_49_2419085.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_49_2418904.pdf |