Inlagd: 2024-10-29
RSK-nr enhet: M2
Kokosnätets starka fiber används ofta i slänter speciellt nysått gräs, behåller fukten, kan sprutas direkt i nätet. Nätet tar upp ca två gånger sin vikt i vatten och håller på så sätt ytan fuktig till fördel för växternas tillväxt. Växternas rötter tränger in i nätets fiber vilket förstärker rötternas erosionsskydd. Lämnar inga oönskade rester i jorden. Skyddar mot erosion från vatten och vind. Nedbrytningstid 5 år. Används ofta i dammar, sluttningar och bäckar.
Kokosnätets starka fiber används ofta i slänter speciellt nysått gräs, behåller fukten, kan sprutas direkt i nätet. Nätet tar upp ca två gånger sin vikt i vatten och håller på så sätt ytan fuktig till fördel för växternas tillväxt. Växternas rötter tränger in i nätets fiber vilket förstärker rötternas erosionsskydd. Lämnar inga oönskade rester i jorden. Skyddar mot erosion från vatten och vind. Nedbrytningstid 5 år. Används ofta i dammar, sluttningar och bäckar.
| RSK-nummer | 2310192 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Erosionsskydd |
| Produktnamn | MIA-Ero Kokosnät vävd 921g |
| Dimension | 2x50m |
| Storlek | 100m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | erosionssäkring |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | brun |
| Ytbehandling | - |
| Material | kokos |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Kokos |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Ja |
| Längd | 50 m |
| Bredd | 2 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 520 | ||
| Bredd (mm) | 520 | ||
| Höjd (mm) | 2000 | ||
| Vikt (kg) | 92,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310192.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2310192 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Erosionsskydd |
| Produktnamn | MIA-Ero Kokosnät vävd 921g |
| Dimension | 2x50m |
| Storlek | 100m2 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | erosionssäkring |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | brun |
| Ytbehandling | - |
| Material | kokos |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 06 Plaströr - Övriga |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Kokos |
|---|---|
| Glasfiberförstärkt | Nej |
| Modell/Utförande | Nät/Maskor |
| Stickad | Nej |
| Vävd | Ja |
| Längd | 50 m |
| Bredd | 2 m |
| På rulle | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1,000 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Trumma/rulle | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 520 | ||
| Bredd (mm) | 520 | ||
| Höjd (mm) | 2000 | ||
| Vikt (kg) | 92,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_2310192.pdf |
|---|---|