RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-07-10
RSK-nr enhet: ST
FANN Grey BDT är ett reningsverk för gråvatten anpassad för upp till 1,5 hushåll. Motsvarande ett flöde på 900 liter / dygn. Låg driftskostnad, inget serviceavtal och minimal skötsel.
FANN Grey BDT är ett reningsverk för gråvatten anpassad för upp till 1,5 hushåll. Motsvarande ett flöde på 900 liter / dygn. Låg driftskostnad, inget serviceavtal och minimal skötsel.
| RSK-nummer | 5634005 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0182 |
| GTIN | - |
| Produkt | Reningsverk |
| Produktnamn | FANN Grey, BDT |
| Dimension | - |
| Storlek | 2200 liter |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | gråvattenrening |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://fann.se/produkter/fann-grey-bdt/ |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0182 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://fann.se/produkter/fann-grey-bdt/ |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Material lock | Plast |
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 1 - 7,5 |
| Anslutningar | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Volymklass | 2200 m³ |
| Våtvolym | 2200 l |
| Storlek dagöppning | 600 mm |
| Antal dagöppningar | 1 |
| Anslutningshöjd inlopp | 1000 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 900 mm |
| Längd | 2000 mm |
| Bredd | 1750 mm |
| Höjd | 1180 mm |
| Vikt | 170 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2000 | ||
| Bredd (mm) | 1750 | ||
| Höjd (mm) | 1200 | ||
| Vikt (kg) | 170 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_589_5634005.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_589_5634005.pdf |
| RSK-nummer | 5634005 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0182 |
| GTIN | - |
| Produkt | Reningsverk |
| Produktnamn | FANN Grey, BDT |
| Dimension | - |
| Storlek | 2200 liter |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | gråvattenrening |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://fann.se/produkter/fann-grey-bdt/ |
| RSK flik | 13 Kärl/Cisterner/Reningsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 0182 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://fann.se/produkter/fann-grey-bdt/ |
|---|
| Material brunn | Plast |
|---|---|
| Materialkvalitet brunn | PE (polyeten) |
| Material lock | Plast |
| Dimensionerande kapacitet (antal personer) | 1 - 7,5 |
| Anslutningar | Muff (Inskjutsmuff) |
| Utvändig rördiameter alla anslutningar | 110 mm |
| Volymklass | 2200 m³ |
| Våtvolym | 2200 l |
| Storlek dagöppning | 600 mm |
| Antal dagöppningar | 1 |
| Anslutningshöjd inlopp | 1000 mm |
| Anslutningshöjd, utlopp | 900 mm |
| Längd | 2000 mm |
| Bredd | 1750 mm |
| Höjd | 1180 mm |
| Vikt | 170 kg |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 2000 | ||
| Bredd (mm) | 1750 | ||
| Höjd (mm) | 1200 | ||
| Vikt (kg) | 170 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_589_5634005.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_589_5634005.pdf |