RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-02-03
RSK-nr enhet: ST
CP 221 ar ett automatikskåp som erbjuder en komplett lösning för 2-pumps avloppspumpstationer. Det är byggt kring ABS PC 242 pumpstyrning med avancerade styr- och övervakningsegenskaper för att ge optimal funktionalitet och driftsäkerhet under stationens hela livslängd. Det är konstruerat för väggmontage i pumpstationens överbyggnad eller i andra närliggande utrymmen. Konstruktionen ger en hög grad av redundans
CP 221 ar ett automatikskåp som erbjuder en komplett lösning för 2-pumps avloppspumpstationer. Det är byggt kring ABS PC 242 pumpstyrning med avancerade styr- och övervakningsegenskaper för att ge optimal funktionalitet och driftsäkerhet under stationens hela livslängd. Det är konstruerat för väggmontage i pumpstationens överbyggnad eller i andra närliggande utrymmen. Konstruktionen ger en hög grad av redundans
| RSK-nummer | 6004850 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 15207110 |
| GTIN | - |
| Produkt | Automatikskåp |
| Produktnamn | CP221 |
| Dimension | - |
| Storlek | 600x800x220mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | pump 8-32kW |
| Funktion | pumpstyrning |
| Utförande | utvändig montage |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | IP55 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 15207110 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 45 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_685_6004850.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 6004850 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 15207110 |
| GTIN | - |
| Produkt | Automatikskåp |
| Produktnamn | CP221 |
| Dimension | - |
| Storlek | 600x800x220mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | pump 8-32kW |
| Funktion | pumpstyrning |
| Utförande | utvändig montage |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | IP55 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | 15207110 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 45 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_685_6004850.pdf |
|---|---|