RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-09-30
RSK-nr enhet: ST
Sanicubic 1 GR - PumpstationSanicubic 1 GR är lämplig för pumpning av avloppsvatten från källarlägenheter eller enfamiljshus för stora flöden och tryckhöjder. Rekommenderat tillbehör: Trådbunden larm, Rsk:5830135 Sanicom 1 larmbox
Sanicubic 1 GR - PumpstationSanicubic 1 GR är lämplig för pumpning av avloppsvatten från källarlägenheter eller enfamiljshus för stora flöden och tryckhöjder. Rekommenderat tillbehör: Trådbunden larm, Rsk:5830135 Sanicom 1 larmbox
| RSK-nummer | 5887311 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Sanicubic 1 GR HP |
| GTIN | 3308815089614 |
| Produkt | Avloppspumpstation |
| Produktnamn | Sanicubic 1 GR HP |
| Dimension | inl 2x100, 1x50/100, utl 1x50 |
| Storlek | 420x518x401mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | H=18m,Q=19m3/h,T=max90°C |
| Effekt/Eldata | 220-240V 2500W |
| Funktion | för avloppsvatten från hushåll |
| Utförande | skärande |
|---|---|
| Färg | svart/grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IPX8 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | Sanicubic 1 GR HP |
|---|
| GTIN | 3308815089614 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 480 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 25 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_237_5887311.pdf |
|---|---|
| Snabbguide | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SGUIDE/SGUIDE_237_5887311.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_237_5887311.pdf |
| RSK-nummer | 5887311 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Sanicubic 1 GR HP |
| GTIN | 3308815089614 |
| Produkt | Avloppspumpstation |
| Produktnamn | Sanicubic 1 GR HP |
| Dimension | inl 2x100, 1x50/100, utl 1x50 |
| Storlek | 420x518x401mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | H=18m,Q=19m3/h,T=max90°C |
| Effekt/Eldata | 220-240V 2500W |
| Funktion | för avloppsvatten från hushåll |
| Utförande | skärande |
|---|---|
| Färg | svart/grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | IPX8 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | Sanicubic 1 GR HP |
|---|
| GTIN | 3308815089614 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 480 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 500 | ||
| Vikt (kg) | 25 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_237_5887311.pdf |
|---|---|
| Snabbguide | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SGUIDE/SGUIDE_237_5887311.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_237_5887311.pdf |