RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-04-18
RSK-nr enhet: ST
Komplett med isolering, pump, automatikskåp (CP112) och nivågivare (MD).Syntetisk prefabricerad pumpstation för en pump avsedd för effektivpumpning från byggnader och områden utan möjlighet till självfall. Installerasovan eller under marknivå och utrustas med en ABS Piranhapump. Synconta700 kan hantera pumpning av avlopp som innehåller fekalier.
Komplett med isolering, pump, automatikskåp (CP112) och nivågivare (MD).Syntetisk prefabricerad pumpstation för en pump avsedd för effektivpumpning från byggnader och områden utan möjlighet till självfall. Installerasovan eller under marknivå och utrustas med en ABS Piranhapump. Synconta700 kan hantera pumpning av avlopp som innehåller fekalier.
| RSK-nummer | 5887099 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Pumpstation |
| Produktnamn | Synconta 700L-S17/2-D |
| Dimension | 110mm x G32 (inlopp x utlopp) |
| Storlek | 865x710mm (HxØ) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 3x400V 50HZ 4A |
| Funktion | för avloppsvatten |
| Utförande | med ABS Piranhapump |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 710 | ||
| Bredd (mm) | 710 | ||
| Höjd (mm) | 1430 | ||
| Vikt (kg) | 65 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_685_5887099.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_685_5887099.pdf |
| RSK-nummer | 5887099 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Pumpstation |
| Produktnamn | Synconta 700L-S17/2-D |
| Dimension | 110mm x G32 (inlopp x utlopp) |
| Storlek | 865x710mm (HxØ) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 3x400V 50HZ 4A |
| Funktion | för avloppsvatten |
| Utförande | med ABS Piranhapump |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PE/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 14 Pumpar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 710 | ||
| Bredd (mm) | 710 | ||
| Höjd (mm) | 1430 | ||
| Vikt (kg) | 65 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_685_5887099.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_685_5887099.pdf |