Avaktiverad 2021-02-01
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-05-10
RSK-nr enhet: ST
Weber design brun för ett säkrare våtrum.
Weber design brun för ett säkrare våtrum.
| RSK-nummer | 7115201 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Dusch/golvränna |
| Produktnamn | Weber Designbrunn 900mm |
| Dimension | 50mm |
| Storlek | 900x120x72mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 57Pa/ 0,52l/s / 95°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sidoutlopp, klinkergolv |
| Utförande | väggnära med vattenlås |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | syrafast stål |
| Standard | EN1253 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Riktning utlopp | Horisontell |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1225 | ||
| Bredd (mm) | 178 | ||
| Höjd (mm) | 105 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_988_7115201.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_988_7115201.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_988_7115201.pdf |
| RSK-nummer | 7115201 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Dusch/golvränna |
| Produktnamn | Weber Designbrunn 900mm |
| Dimension | 50mm |
| Storlek | 900x120x72mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | 57Pa/ 0,52l/s / 95°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sidoutlopp, klinkergolv |
| Utförande | väggnära med vattenlås |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | syrafast stål |
| Standard | EN1253 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Riktning utlopp | Horisontell |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1225 | ||
| Bredd (mm) | 178 | ||
| Höjd (mm) | 105 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_988_7115201.pdf |
|---|---|
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_988_7115201.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_988_7115201.pdf |