RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-03-20
RSK-nr enhet: ST
ACO modular box channel 125 500x155x95mm
ACO modular box channel 125 500x155x95mm
| RSK-nummer | 7104270 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2015232 |
| GTIN | 8590830170285 |
| Produkt | Golvränna |
| Produktnamn | ACO modular box channel 125 |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x155x95mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | L15kN - C250kN |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med ställfötter |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | betad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | EN1.4301 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.aco-nordic.se/produkter/aco-modul-raennor/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2015232 |
|---|
| GTIN | 8590830170285 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.aco-nordic.se/produkter/aco-modul-raennor/ |
|---|
| Material golvbrunn | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet golvbrunn | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Med galler | Nej |
| Belastning galler | 250 kN |
| Bredd galler | 125 mm |
| Höjd galler | 20 mm |
| Justerbar höjd | Nej |
| Längd totalt | 500 mm |
| Bredd totalt | 155 mm |
| Justerbart fäste/monteringstöd | Ja |
| Med klämring för plastmatta | Nej |
| Lämplig för tätskikt under klinkergolv | Nej |
| Lämplig för betonggolv | Ja |
| Lämplig för massagolv | Ja |
| Lämplig för plastmattgolv | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_185_7104152.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_185_7104152.pdf |
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=vTpXJGTYsTg |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5565337200-00048 v1.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_185_2919480.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001175.pdf |
| RSK-nummer | 7104270 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2015232 |
| GTIN | 8590830170285 |
| Produkt | Golvränna |
| Produktnamn | ACO modular box channel 125 |
| Dimension | - |
| Storlek | 500x155x95mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | L15kN - C250kN |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med ställfötter |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | betad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | EN1.4301 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.aco-nordic.se/produkter/aco-modul-raennor/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2015232 |
|---|
| GTIN | 8590830170285 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.aco-nordic.se/produkter/aco-modul-raennor/ |
|---|
| Material golvbrunn | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet golvbrunn | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Med galler | Nej |
| Belastning galler | 250 kN |
| Bredd galler | 125 mm |
| Höjd galler | 20 mm |
| Justerbar höjd | Nej |
| Längd totalt | 500 mm |
| Bredd totalt | 155 mm |
| Justerbart fäste/monteringstöd | Ja |
| Med klämring för plastmatta | Nej |
| Lämplig för tätskikt under klinkergolv | Nej |
| Lämplig för betonggolv | Ja |
| Lämplig för massagolv | Ja |
| Lämplig för plastmattgolv | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_185_7104152.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_185_7104152.pdf |
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=vTpXJGTYsTg |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5565337200-00048 v1.pdf |
| Prestandadeklaration (DOP) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/CEDKL/CEDKL_185_2919480.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001175.pdf |