Inlagd: 2018-07-17
RSK-nr enhet: ST
För uppsamling och avledning av regnvatten på tak För takvattenavlopp med tryckflöde För anslutning av bituminösa taktätningar
För uppsamling och avledning av regnvatten på tak För takvattenavlopp med tryckflöde För anslutning av bituminösa taktätningar
| RSK-nummer | 5173725 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 359.115.00.1 |
| GTIN | 4025410162991 |
| Produkt | Takbrunn |
| Produktnamn | Geberit Takbrunn |
| Dimension | 56mm |
| Storlek | 12l/s |
| Tryck/Flöde/Temp | 12l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för regnvatten på tak |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/rostfritt/bitumen |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 359.115.00.1 |
|---|
| GTIN | 4025410162991 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utloppskapacitet | 1 - 12 l/s |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | Övrigt |
| Utvändig rördiameter | 56 mm |
| Anslutning | Övrigt |
| Uttagsriktning | Vertikal |
| Med kondensisolering | Ja |
| Med lövuppsamlare | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025410162991 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 656 | ||
| Bredd (mm) | 650 | ||
| Höjd (mm) | 405 | ||
| Vikt (kg) | 5,99 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 4025410308801 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1440 | ||
| Vikt (kg) | 57,94 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 5173725 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 359.115.00.1 |
| GTIN | 4025410162991 |
| Produkt | Takbrunn |
| Produktnamn | Geberit Takbrunn |
| Dimension | 56mm |
| Storlek | 12l/s |
| Tryck/Flöde/Temp | 12l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för regnvatten på tak |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/rostfritt/bitumen |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 359.115.00.1 |
|---|
| GTIN | 4025410162991 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Utloppskapacitet | 1 - 12 l/s |
|---|---|
| Dimension (Nominell diameter) | Övrigt |
| Utvändig rördiameter | 56 mm |
| Anslutning | Övrigt |
| Uttagsriktning | Vertikal |
| Med kondensisolering | Ja |
| Med lövuppsamlare | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4025410162991 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 656 | ||
| Bredd (mm) | 650 | ||
| Höjd (mm) | 405 | ||
| Vikt (kg) | 5,99 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 4025410308801 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1440 | ||
| Vikt (kg) | 57,94 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |