Inlagd: 2000-09-19
RSK-nr enhet: ST
Elegant klinkerram med urtag Ø41 mm och tillhörande underdel med centreringsfunktion. Passar alla JAFOs 150-golvbrunnar i plast, dock EJ 86:an. Underdelen gör att silen alltid centreras över golvbrunnen så att vattenlåset enkelt kan tas upp vid behov. Vid behov kan klinkerramen höjas i steg om 10 mm med en klinkerramförhöjning RSK 7133898. Klinkerramen består av: Grå klämring, grå klinkerramscentrering, 5 st tillhörande specialskruvar utan spets i syrafast rostfritt stål, O-ring, klinkerram 155 x 155 x 6 mm samt golvbrunnssil med urtag Ø41 mm tillverkat i 2 mm tjockt syrafast rostfritt stål.
Elegant klinkerram med urtag Ø41 mm och tillhörande underdel med centreringsfunktion. Passar alla JAFOs 150-golvbrunnar i plast, dock EJ 86:an. Underdelen gör att silen alltid centreras över golvbrunnen så att vattenlåset enkelt kan tas upp vid behov. Vid behov kan klinkerramen höjas i steg om 10 mm med en klinkerramförhöjning RSK 7133898. Klinkerramen består av: Grå klämring, grå klinkerramscentrering, 5 st tillhörande specialskruvar utan spets i syrafast rostfritt stål, O-ring, klinkerram 155 x 155 x 6 mm samt golvbrunnssil med urtag Ø41 mm tillverkat i 2 mm tjockt syrafast rostfritt stål.
| RSK-nummer | 7133906 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133906 |
| GTIN | 7330710420069 |
| Produkt | Klinkerpaket |
| Produktnamn | JK Standard |
| Dimension | - |
| Storlek | 155x155x6mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för golvbrunn |
| Utförande | med klämring och urtag Ø41mm |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | syrafast stål |
| Standard | SS2343 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerpaket/7133906-jk-standard |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133906 |
|---|
| GTIN | 7330710420069 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerpaket/7133906-jk-standard |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Kvadrat |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Bredd galler | 155 mm |
| Längd galler | 155 mm |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710420069 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 165 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,33 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 4,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_7113139.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_7113155.pdf |
| RSK-nummer | 7133906 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7133906 |
| GTIN | 7330710420069 |
| Produkt | Klinkerpaket |
| Produktnamn | JK Standard |
| Dimension | - |
| Storlek | 155x155x6mm (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för golvbrunn |
| Utförande | med klämring och urtag Ø41mm |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | syrafast stål |
| Standard | SS2343 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerpaket/7133906-jk-standard |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 7133906 |
|---|
| GTIN | 7330710420069 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/golvbrunnar-oeverdel/klinkerpaket/7133906-jk-standard |
|---|
| Material brunnsgaller | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet galler | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Kvadrat |
| Gallertyp | Hål |
| Galler för klinkergolv | Ja |
| Galler för plastgolv | Nej |
| Bredd galler | 155 mm |
| Längd galler | 155 mm |
| Med urtag för rör | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710420069 | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 165 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,33 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 250 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 4,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_7113139.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_7113155.pdf |