Inlagd: 2014-01-14
RSK-nr enhet: ST
Utloppshus med Ø50 mm sidoutlopp. Komplett med självrensande vattenlås som enkelt kan demonteras och rengöras vid behov. Utloppshuset kan kompletteras med mekaniskt luktstopp RSK 7119895 som enkelt kan demonteras och rengöras. Kan vändas 180°. Utloppshus för golvbrunnserie Linje som passar samtliga avloppsarmaturerna 1001, 1002, 1003, 1004, 3002, 3004, Modul 1100, Showerline samt Vinyl 4004.
Utloppshus med Ø50 mm sidoutlopp. Komplett med självrensande vattenlås som enkelt kan demonteras och rengöras vid behov. Utloppshuset kan kompletteras med mekaniskt luktstopp RSK 7119895 som enkelt kan demonteras och rengöras. Kan vändas 180°. Utloppshus för golvbrunnserie Linje som passar samtliga avloppsarmaturerna 1001, 1002, 1003, 1004, 3002, 3004, Modul 1100, Showerline samt Vinyl 4004.
| RSK-nummer | 7119932 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1411.0050 |
| GTIN | 5707692007960 |
| Produkt | Utloppshus |
| Produktnamn | Unidrain |
| Dimension | 50mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 0,9 l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sidoutlopp, linje 1000/3000 |
| Utförande | med vattenlås |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | EN1253 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.unidrain.se |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1411.0050 |
|---|
| GTIN | 5707692007960 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.unidrain.se |
|---|
| Fästmetod | Övrigt |
|---|---|
| Material | PP (polypropen) |
| Anslutning | Övrigt |
| Utvändig rördiameter | 50 mm |
| Riktning utlopp | Horisontell |
| Utloppskapacitet | 0,9 l/s |
| Höjd totalt | 86 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 235 | ||
| Bredd (mm) | 140 | ||
| Höjd (mm) | 135 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_7113520.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00001 v2.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000417.pdf |
| RSK-nummer | 7119932 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1411.0050 |
| GTIN | 5707692007960 |
| Produkt | Utloppshus |
| Produktnamn | Unidrain |
| Dimension | 50mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 0,9 l/s |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | sidoutlopp, linje 1000/3000 |
| Utförande | med vattenlås |
|---|---|
| Färg | grå |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | EN1253 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.unidrain.se |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1411.0050 |
|---|
| GTIN | 5707692007960 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.unidrain.se |
|---|
| Fästmetod | Övrigt |
|---|---|
| Material | PP (polypropen) |
| Anslutning | Övrigt |
| Utvändig rördiameter | 50 mm |
| Riktning utlopp | Horisontell |
| Utloppskapacitet | 0,9 l/s |
| Höjd totalt | 86 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 235 | ||
| Bredd (mm) | 140 | ||
| Höjd (mm) | 135 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_117_7113520.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00001 v2.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000417.pdf |