RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-09-07
RSK-nr enhet: ST
ACO Drain, Rostfritt spaltgaller heelguard belastningsklass B125
ACO Drain, Rostfritt spaltgaller heelguard belastningsklass B125
| RSK-nummer | 2919335 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2003301 |
| GTIN | 4002626514882 |
| Produkt | Galler |
| Produktnamn | ACO Drain V100 |
| Dimension | 6mm Slits |
| Storlek | 500x123mm (LxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | B125 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | leda ytvatten till ränna |
| Utförande | spaltgaller |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | rostfri |
| Material | stål |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | Galler för ränna inv 100mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2003301 |
|---|
| GTIN | 4002626514882 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 123 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 1,8 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 123 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 1,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_185_2919335.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_185_2919335.pdf |
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=pFdIBI4E2Gg |
| RSK-nummer | 2919335 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2003301 |
| GTIN | 4002626514882 |
| Produkt | Galler |
| Produktnamn | ACO Drain V100 |
| Dimension | 6mm Slits |
| Storlek | 500x123mm (LxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | B125 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | leda ytvatten till ränna |
| Utförande | spaltgaller |
|---|---|
| Färg | silver |
| Ytbehandling | rostfri |
| Material | stål |
| Standard | SS-EN 1433 |
| Övrig info | Galler för ränna inv 100mm |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2003301 |
|---|
| GTIN | 4002626514882 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 123 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 1,8 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 123 | ||
| Höjd (mm) | 20 | ||
| Vikt (kg) | 1,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_185_2919335.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_185_2919335.pdf |
| Film | https://www.youtube.com/watch?v=pFdIBI4E2Gg |