RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2005-01-25
RSK-nr enhet: ST
ACO 12340 V100S-5.0 ränna 1,0 meter utan fall, med integrerad förzinkad stålkant.
ACO 12340 V100S-5.0 ränna 1,0 meter utan fall, med integrerad förzinkad stålkant.
| RSK-nummer | 2442609 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2002179 |
| GTIN | 4002626123404 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | Aco V100S-5.0 |
| Dimension | - |
| Storlek | L=1,0m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | utan fall,med bottenutlopp |
| Utförande | med förzinkad stålkant |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2002179 |
|---|
| GTIN | 4002626123404 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Monoblockränna (Monolithic) | Nej |
| Slitsränna | Nej |
| Magasineringsränna | Nej |
| Anslutning | Övrigt |
| Anslutningsplacering | Övrigt |
| Kopplingsbar | Ja |
| Max. belastningsförmåga | 600 kN |
| Belastningsklass (EN 1433) | E-600 |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 1000 mm |
| Inbyggnadsbredd | 136 mm |
| Bredd (innermått) | 100 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 135 | ||
| Höjd (mm) | 175 | ||
| Vikt (kg) | 19 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 24 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 900 | ||
| Höjd (mm) | 850 | ||
| Vikt (kg) | 456 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5565337200-00030 v2.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2442609 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2002179 |
| GTIN | 4002626123404 |
| Produkt | Ränna |
| Produktnamn | Aco V100S-5.0 |
| Dimension | - |
| Storlek | L=1,0m |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | utan fall,med bottenutlopp |
| Utförande | med förzinkad stålkant |
|---|---|
| Färg | gul |
| Ytbehandling | - |
| Material | polymerbetong |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 2002179 |
|---|
| GTIN | 4002626123404 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material ränna | Betong |
| Materialkvalitet ränna | Polymerbetong |
| Monoblockränna (Monolithic) | Nej |
| Slitsränna | Nej |
| Magasineringsränna | Nej |
| Anslutning | Övrigt |
| Anslutningsplacering | Övrigt |
| Kopplingsbar | Ja |
| Max. belastningsförmåga | 600 kN |
| Belastningsklass (EN 1433) | E-600 |
| Inbyggt fall/lutning | Nej |
| Längd | 1000 mm |
| Inbyggnadsbredd | 136 mm |
| Bredd (innermått) | 100 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1000 | ||
| Bredd (mm) | 135 | ||
| Höjd (mm) | 175 | ||
| Vikt (kg) | 19 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 24 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 900 | ||
| Höjd (mm) | 850 | ||
| Vikt (kg) | 456 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5565337200-00030 v2.pdf |
|---|---|