Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: ST
Betäckning i gjutjärn med fastskruvat lock avsedd att placeras i ytor där små eller inga trafiklaster förekommer. Det normala användningsområdet är i tomtmark och på gångbanor eller cykelvägar där snöröjning och annat underhåll görs med lättare maskiner.
Betäckning i gjutjärn med fastskruvat lock avsedd att placeras i ytor där små eller inga trafiklaster förekommer. Det normala användningsområdet är i tomtmark och på gångbanor eller cykelvägar där snöröjning och annat underhåll görs med lättare maskiner.
| RSK-nummer | 7015142 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331178280103 |
| Produkt | Brunnsbetäckning |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 375 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | ej körbar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med fastskruvat lock |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.gustavsberg-ror.se/produkter/latta-betackningar/latta-betackningar/brunnsbetackning-med-lock |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331178280103 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.gustavsberg-ror.se/produkter/latta-betackningar/latta-betackningar/brunnsbetackning-med-lock |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Belagd | Ja |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Med galler | Nej |
| Material galler | Övrigt |
| Form galler | Övrigt |
| Längd | 450 mm |
| Bredd | 450 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 13,9 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_2_7015142.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_2_7015142.pdf |
| RSK-nummer | 7015142 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331178280103 |
| Produkt | Brunnsbetäckning |
| Produktnamn | - |
| Dimension | 375 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | ej körbar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med fastskruvat lock |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.gustavsberg-ror.se/produkter/latta-betackningar/latta-betackningar/brunnsbetackning-med-lock |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331178280103 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.gustavsberg-ror.se/produkter/latta-betackningar/latta-betackningar/brunnsbetackning-med-lock |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Belagd | Ja |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Med galler | Nej |
| Material galler | Övrigt |
| Form galler | Övrigt |
| Längd | 450 mm |
| Bredd | 450 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 450 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 13,9 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_2_7015142.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_2_7015142.pdf |