RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-04-12
RSK-nr enhet: ST
KZ brunnsbetäckning A15 för KZ vattenmätarbrunn. Brunnsbetäckningar A15/B125 har en ram av gjutjärn och en O-ringstätning av nitrilgummi. Skruvar av rostfritt stål. Brunnsbetäckning A15 är avsedd för trottoarer, gångbanor och cykelbanor.
KZ brunnsbetäckning A15 för KZ vattenmätarbrunn. Brunnsbetäckningar A15/B125 har en ram av gjutjärn och en O-ringstätning av nitrilgummi. Skruvar av rostfritt stål. Brunnsbetäckning A15 är avsedd för trottoarer, gångbanor och cykelbanor.
| RSK-nummer | 2890742 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0396001 |
| GTIN | - |
| Produkt | Brunnsbetäckning |
| Produktnamn | A15 |
| Dimension | Dia 575mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | A15 betäckning |
| Utförande | gjuten |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | segjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://kzhandels.se/produkter-1/va-brunnar-teknikhus/korbara-betackningar/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0396001 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://kzhandels.se/produkter-1/va-brunnar-teknikhus/korbara-betackningar/ |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Belagd | Nej |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 530 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x600 mm (ISO 0-pall) | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 40 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_778_2890742.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_778_2890742.pdf |
| RSK-nummer | 2890742 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0396001 |
| GTIN | - |
| Produkt | Brunnsbetäckning |
| Produktnamn | A15 |
| Dimension | Dia 575mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | A15 betäckning |
| Utförande | gjuten |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | lackerad |
| Material | segjärn |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://kzhandels.se/produkter-1/va-brunnar-teknikhus/korbara-betackningar/ |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0396001 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://kzhandels.se/produkter-1/va-brunnar-teknikhus/korbara-betackningar/ |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Belagd | Nej |
| Med lock | Ja |
| Material lock | Gjutjärn |
| Med galler | Nej |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Form anslutning | Rund |
| Diameter anslutning | 530 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | A-15 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | Pall 800x600 mm (ISO 0-pall) | ||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 40 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_778_2890742.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_778_2890742.pdf |