RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-10-25
RSK-nr enhet: ST
FLYTANDE BETÄCKNING 600, ERGOLINE, UTVL 600-650 D/UF 600, SEGJ, ÖPPNA SPETTHÅL, SJÄLVLÅSANDE, PACKNING
FLYTANDE BETÄCKNING 600, ERGOLINE, UTVL 600-650 D/UF 600, SEGJ, ÖPPNA SPETTHÅL, SJÄLVLÅSANDE, PACKNING
| RSK-nummer | 7059846 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 50385281 |
| GTIN | 7072367018403 |
| Produkt | Nedstigningsbetäckning |
| Produktnamn | A6VL2E/600 |
| Dimension | 600mm |
| Storlek | Ø800mm |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för nedstigningsbrunn |
| Utförande | flytande, med lås |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | aquaprimer |
| Material | segjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | med pågjuten packning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 50385281 |
|---|
| GTIN | 7072367018403 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Modell/Utförande | Fast |
| För plastbrunn | Ja |
| För kabelbrunn | Ja |
| Anslutningsstorlek | 600 mm |
| Diameter öppning | 600 mm |
| Utförande lock/kåpa | Rund |
| Typ av lock | Övrigt |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Låsbar | Nej |
| Med tätningsring | Nej |
| Typ av tätning | Fast |
| Med passram | Ja |
| Etikett | Ingen |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
| Höjd totalt | 250 mm |
| Diameter hus/hölje | 600 mm |
| Längd | 600 mm |
| Bredd | 600 mm |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 805 | ||
| Bredd (mm) | 805 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 91 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1600 | ||
| Bredd (mm) | 805 | ||
| Höjd (mm) | 1400 | ||
| Vikt (kg) | 735 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 7059846 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 50385281 |
| GTIN | 7072367018403 |
| Produkt | Nedstigningsbetäckning |
| Produktnamn | A6VL2E/600 |
| Dimension | 600mm |
| Storlek | Ø800mm |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för nedstigningsbrunn |
| Utförande | flytande, med lås |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | aquaprimer |
| Material | segjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | med pågjuten packning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 50385281 |
|---|
| GTIN | 7072367018403 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn |
| Modell/Utförande | Fast |
| För plastbrunn | Ja |
| För kabelbrunn | Ja |
| Anslutningsstorlek | 600 mm |
| Diameter öppning | 600 mm |
| Utförande lock/kåpa | Rund |
| Typ av lock | Övrigt |
| Lock med gångjärn | Nej |
| Låsbar | Nej |
| Med tätningsring | Nej |
| Typ av tätning | Fast |
| Med passram | Ja |
| Etikett | Ingen |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
| Höjd totalt | 250 mm |
| Diameter hus/hölje | 600 mm |
| Längd | 600 mm |
| Bredd | 600 mm |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 805 | ||
| Bredd (mm) | 805 | ||
| Höjd (mm) | 250 | ||
| Vikt (kg) | 91 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1600 | ||
| Bredd (mm) | 805 | ||
| Höjd (mm) | 1400 | ||
| Vikt (kg) | 735 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |