RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-11-19
RSK-nr enhet: ST
Löst lock till MIA A6/A600/A640 betäckningar
Löst lock till MIA A6/A600/A640 betäckningar
| RSK-nummer | 7035858 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0071-2 |
| GTIN | - |
| Produkt | Lock |
| Produktnamn | A6 Lock |
| Dimension | 600/640mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för nedstigningsbetäckning |
| Utförande | märkt A |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | gråjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | lock med polyuretanpackning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0071-2 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Ytskydd | Ingen |
| Form | Rund |
| Modell/Utförande | Heltäckande lock |
| Med gångjärn | Nej |
| Kan spärras/låsas | Nej |
| Med tätningsring | Ja |
| Typ av tätning | Fast |
| Material tätning | PUR (polyuretan) |
| Längd | 644 mm |
| Bredd | 644 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 640 | ||
| Bredd (mm) | 640 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 61 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_626_6585000.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7035858.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_7035792.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_7035875.pdf |
| RSK-nummer | 7035858 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0071-2 |
| GTIN | - |
| Produkt | Lock |
| Produktnamn | A6 Lock |
| Dimension | 600/640mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för nedstigningsbetäckning |
| Utförande | märkt A |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | bitumen |
| Material | gråjärn |
| Standard | EN124 |
| Övrig info | lock med polyuretanpackning |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0071-2 |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Övrigt |
| Ytskydd | Ingen |
| Form | Rund |
| Modell/Utförande | Heltäckande lock |
| Med gångjärn | Nej |
| Kan spärras/låsas | Nej |
| Med tätningsring | Ja |
| Typ av tätning | Fast |
| Material tätning | PUR (polyuretan) |
| Längd | 644 mm |
| Bredd | 644 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 640 | ||
| Bredd (mm) | 640 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 61 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_626_6585000.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_626_7035858.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_626_7035792.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_626_7035875.pdf |