RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-03-17
RSK-nr enhet: ST
Helt lock till Uponor betäckning L-65 Premium, låsbart med slitsad packning, provbelastning 400kN.
Helt lock till Uponor betäckning L-65 Premium, låsbart med slitsad packning, provbelastning 400kN.
| RSK-nummer | 2348838 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1071746 |
| GTIN | 6414908409416 |
| Produkt | Lock |
| Produktnamn | L-65 Premium |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till betäckning L-65 premium |
| Utförande | helt lock, låsbart |
|---|---|
| Färg | brun/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn/polyuretan |
| Standard | SS-EN 124, klass D |
| Övrig info | med slitsad packning |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1071746 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1071746 |
|---|
| GTIN | 6414908409416 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1071746 |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn EN-GJS-400-18 (GGG 40.3) |
| Form | Rund |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Med tätningsring | Ja |
| Längd | 336 mm |
| Bredd | 336 mm |
| Höjd | 69 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414908409416 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 321 | ||
| Bredd (mm) | 321 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 10,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 06414905604487 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 151 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2348838.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 2348838 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1071746 |
| GTIN | 6414908409416 |
| Produkt | Lock |
| Produktnamn | L-65 Premium |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | D400 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till betäckning L-65 premium |
| Utförande | helt lock, låsbart |
|---|---|
| Färg | brun/svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | segjärn/polyuretan |
| Standard | SS-EN 124, klass D |
| Övrig info | med slitsad packning |
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1071746 |
| RSK flik | 11 Betäckningar/Brunnar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1071746 |
|---|
| GTIN | 6414908409416 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.uponor.com/sv-se/infra/poc/1071746 |
|---|
| Material | Gjutjärn |
|---|---|
| Materialkvalitet | Segjärn EN-GJS-400-18 (GGG 40.3) |
| Form | Rund |
| Kan spärras/låsas | Ja |
| Med tätningsring | Ja |
| Längd | 336 mm |
| Bredd | 336 mm |
| Höjd | 69 mm |
| Belastningsklass (EN 1433) | D-400 |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414908409416 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 321 | ||
| Bredd (mm) | 321 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | 10,5 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 06414905604487 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | 151 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_6_2348838.pdf |
|---|---|