Inlagd: 2018-10-19
RSK-nr enhet: ST
Altech O-ring, passar Altech presskopplingar koppar, rostfritt och elförzinkat stål. Finns i dimensionerna 12-108.
Altech O-ring, passar Altech presskopplingar koppar, rostfritt och elförzinkat stål. Finns i dimensionerna 12-108.
| RSK-nummer | 1739789 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 8030662317897 |
| Produkt | O-ring |
| Produktnamn | Altech |
| Dimension | 88,9mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Altech presskopplingar |
| Utförande | koppar/rostfritt/elförzinkat |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | EPDM |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 03 Kopparrör |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 8030662317897 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Diameter (innermått) | 88,9 mm |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 106 | ||
| Bredd (mm) | 106 | ||
| Höjd (mm) | 8 | ||
| Vikt (kg) | 0,02 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_212_1456331_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_1456331.pdf |
| RSK-nummer | 1739789 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 8030662317897 |
| Produkt | O-ring |
| Produktnamn | Altech |
| Dimension | 88,9mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Altech presskopplingar |
| Utförande | koppar/rostfritt/elförzinkat |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | - |
| Material | EPDM |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 03 Kopparrör |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 8030662317897 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Diameter (innermått) | 88,9 mm |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 106 | ||
| Bredd (mm) | 106 | ||
| Höjd (mm) | 8 | ||
| Vikt (kg) | 0,02 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_212_1456331_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_1456331.pdf |