Avaktiverad 2023-12-12
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-03-26
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 1457239 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Pressad krage |
| Produktnamn | OT 519 |
| Dimension | DN300 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för svetsrör/delar |
| Utförande | metrisk, long neck |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | syrafast stål |
| Standard | EN 1.4432 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 02 Stål-/Aluminium-/Rostfria rör |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Syrafast stål 316L (1.4404) |
| Utvändig rördiameter | 306 mm |
| Ytterdiameter krage | 370 mm |
| Anslutning | Svetsanslutning |
| Tätningsyta | Platt/Plan |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 16 bar |
| Längd | 35 mm |
| Färg | Grå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 370 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 1457239 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Pressad krage |
| Produktnamn | OT 519 |
| Dimension | DN300 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för svetsrör/delar |
| Utförande | metrisk, long neck |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | - |
| Material | syrafast stål |
| Standard | EN 1.4432 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 02 Stål-/Aluminium-/Rostfria rör |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Syrafast stål 316L (1.4404) |
| Utvändig rördiameter | 306 mm |
| Ytterdiameter krage | 370 mm |
| Anslutning | Svetsanslutning |
| Tätningsyta | Platt/Plan |
| Max. arbetstryck vid 20°C (PN) | 16 bar |
| Längd | 35 mm |
| Färg | Grå |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 370 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |