RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1985-01-18
RSK-nr enhet: ST
| RSK-nummer | 1414044 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Förminskningskona |
| Produktnamn | Kona excentrisk tryckkärl |
| Dimension | 168,3x4,5mm x 139,7x4,0mm |
| Storlek | L=140mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för svetsade rör/delar |
| Utförande | 2svetsända, excentrisk |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | obehandlad |
| Material | stål |
| Standard | P235GH-TC1 EN10253-2 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 02 Stål-/Aluminium-/Rostfria rör |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Stål |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Övrigt |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Material anslutning 2 | Stål |
| Materialkvalitet anslutning 2 | Övrigt |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 2 | Obehandlad |
| Form | Rak |
| Modell/Utförande | 1-delad |
| Förminskning | Ja |
| Excentrisk | Ja |
| Systembunden | Nej |
| Dimension anslutning 1 | DN 150 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 168,3 mm |
| Godstjocklek anslutning 1 | 4,5 mm |
| Anslutning 1 | Svetsanslutning |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 139,7 mm |
| Godstjocklek anslutning 2 | 4 mm |
| Anslutning 2 | Svetsanslutning |
| Längd | 140 mm |
| Med packningar | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| FM-märkt | Nej |
| LPCB-märkt | Nej |
| ULC-märkt | Nej |
| UL-märkt | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 140 | ||
| Bredd (mm) | 168 | ||
| Höjd (mm) | 168 | ||
| Vikt (kg) | 2,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 1414044 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | - |
| Produkt | Förminskningskona |
| Produktnamn | Kona excentrisk tryckkärl |
| Dimension | 168,3x4,5mm x 139,7x4,0mm |
| Storlek | L=140mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för svetsade rör/delar |
| Utförande | 2svetsända, excentrisk |
|---|---|
| Färg | svart |
| Ytbehandling | obehandlad |
| Material | stål |
| Standard | P235GH-TC1 EN10253-2 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 02 Stål-/Aluminium-/Rostfria rör |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | - |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material anslutning 1 | Stål |
|---|---|
| Materialkvalitet anslutning 1 | Övrigt |
| Ytskydd anslutning 1 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 1 | Obehandlad |
| Material anslutning 2 | Stål |
| Materialkvalitet anslutning 2 | Övrigt |
| Ytskydd anslutning 2 | Obehandlad |
| Ytbehandling anslutning 2 | Obehandlad |
| Form | Rak |
| Modell/Utförande | 1-delad |
| Förminskning | Ja |
| Excentrisk | Ja |
| Systembunden | Nej |
| Dimension anslutning 1 | DN 150 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 168,3 mm |
| Godstjocklek anslutning 1 | 4,5 mm |
| Anslutning 1 | Svetsanslutning |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 139,7 mm |
| Godstjocklek anslutning 2 | 4 mm |
| Anslutning 2 | Svetsanslutning |
| Längd | 140 mm |
| Med packningar | Nej |
| Med skyddslock/-plugg | Nej |
| Med avtappningsventil | Nej |
| Med luftningsventil/avluftare | Nej |
| FM-märkt | Nej |
| LPCB-märkt | Nej |
| ULC-märkt | Nej |
| UL-märkt | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 140 | ||
| Bredd (mm) | 168 | ||
| Höjd (mm) | 168 | ||
| Vikt (kg) | 2,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |