Avaktiverad 2025-09-01
Inlagd: 2021-04-22
RSK-nr enhet: ST
180 cc, Dy16 anpassad för Koppel V6 lägenhetsmätare Dy15, för PEX- PE-RT, PB, PEM-rör enligt standard och Multilayerrör.
180 cc, Dy16 anpassad för Koppel V6 lägenhetsmätare Dy15, för PEX- PE-RT, PB, PEM-rör enligt standard och Multilayerrör.
| RSK-nummer | 8505146 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FG0180600 |
| GTIN | 7393792107075 |
| Produkt | Kopplingsbricka |
| Produktnamn | Vatette Kopplingsbricka V6 |
| Dimension | Dy16 |
| Storlek | 77x230x30 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Koppel V6 lägenhetsmätare |
| Utförande | 2-rörs, lekande mutter |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål/mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | FG0180600 |
|---|
| GTIN | 7393792107075 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Färg | Krom |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Antal anslutingar | 2 |
| Typ av röranslutning | Dold |
| Lämplig för plaströr | Ja |
| Lämplig för flerskikts plaströr | Ja |
| Lämplig för kopparrör | Nej |
| Bredd monteringsplatta | 58 mm |
| Höjd monteringsplatta | 230 mm |
| Med avstängningsventil | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 290 | ||
| Bredd (mm) | 195 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | 0,3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8505146.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00236 v2.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_1_1807254.pdf |
| RSK-nummer | 8505146 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FG0180600 |
| GTIN | 7393792107075 |
| Produkt | Kopplingsbricka |
| Produktnamn | Vatette Kopplingsbricka V6 |
| Dimension | Dy16 |
| Storlek | 77x230x30 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Koppel V6 lägenhetsmätare |
| Utförande | 2-rörs, lekande mutter |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | rostfritt stål/mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | FG0180600 |
|---|
| GTIN | 7393792107075 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Färg | Krom |
|---|---|
| Form | Rektangulär |
| Antal anslutingar | 2 |
| Typ av röranslutning | Dold |
| Lämplig för plaströr | Ja |
| Lämplig för flerskikts plaströr | Ja |
| Lämplig för kopparrör | Nej |
| Bredd monteringsplatta | 58 mm |
| Höjd monteringsplatta | 230 mm |
| Med avstängningsventil | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 290 | ||
| Bredd (mm) | 195 | ||
| Höjd (mm) | 10 | ||
| Vikt (kg) | 0,3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8505146.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00236 v2.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_1_1807254.pdf |