Inlagd: 2024-04-11
RSK-nr enhet: ST
Grön 3-rör 60 cc 2x Dy16 med Vatette Plast klämhylsa, 1x Dy20 utan hylsa. För PEX, PE-RT, PB, PEM-rör enligt standard och Multilayer-rör
Grön 3-rör 60 cc 2x Dy16 med Vatette Plast klämhylsa, 1x Dy20 utan hylsa. För PEX, PE-RT, PB, PEM-rör enligt standard och Multilayer-rör
| RSK-nummer | 8511033 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FG0127355 |
| GTIN | 7391530086620 |
| Produkt | Kopplingsbricka |
| Produktnamn | Vatette Kopplingsbricka V6 |
| Dimension | 1xDy20, 2xDy16x2,0-2,25 |
| Storlek | 50x200x31 |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, maxtemp +120°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tappvatten/värme/kyla |
| Utförande | 3-rör, invändig lekmutter |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad/polerad |
| Material | rostfr. stål/AZH mässing (CR) |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | FG0127355 |
|---|
| GTIN | 7391530086620 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Typ av yta | Blank |
| Färg | Rostfritt stål |
| Form | Rektangulär |
| Antal anslutingar | 3 |
| Centrumavstånd anslutningar | 60 mm |
| Typ av röranslutning | Dold |
| Lämplig för plaströr | Ja |
| Lämplig för flerskikts plaströr | Ja |
| Lämplig för kopparrör | Nej |
| Bredd monteringsplatta | 50 mm |
| Höjd monteringsplatta | 202 mm |
| Djup monteringsplatta | 8,14 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 50 | ||
| Höjd (mm) | 31 | ||
| Vikt (kg) | 0,272 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 285 | ||
| Bredd (mm) | 195 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 2,675 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 320 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 85,445 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8511033.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00401 v2.pdf |
| RSK-nummer | 8511033 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FG0127355 |
| GTIN | 7391530086620 |
| Produkt | Kopplingsbricka |
| Produktnamn | Vatette Kopplingsbricka V6 |
| Dimension | 1xDy20, 2xDy16x2,0-2,25 |
| Storlek | 50x200x31 |
| Tryck/Flöde/Temp | PN16, maxtemp +120°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | tappvatten/värme/kyla |
| Utförande | 3-rör, invändig lekmutter |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad/polerad |
| Material | rostfr. stål/AZH mässing (CR) |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | FG0127355 |
|---|
| GTIN | 7391530086620 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Typ av yta | Blank |
| Färg | Rostfritt stål |
| Form | Rektangulär |
| Antal anslutingar | 3 |
| Centrumavstånd anslutningar | 60 mm |
| Typ av röranslutning | Dold |
| Lämplig för plaströr | Ja |
| Lämplig för flerskikts plaströr | Ja |
| Lämplig för kopparrör | Nej |
| Bredd monteringsplatta | 50 mm |
| Höjd monteringsplatta | 202 mm |
| Djup monteringsplatta | 8,14 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 50 | ||
| Höjd (mm) | 31 | ||
| Vikt (kg) | 0,272 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 285 | ||
| Bredd (mm) | 195 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 2,675 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 320 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 400 | ||
| Vikt (kg) | 85,445 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8511033.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00401 v2.pdf |