Avaktiverad 2025-09-01
Inlagd: 2000-03-27
RSK-nr enhet: ST
VATETTE VÄGGBRICKA 3-rör med patenterad klämhylsa för PEX-,AluPEX- och PB-för för dimensionerna 16x2,0 0ch 16x2,2.Även för rör med diffusionspärr,värmerör.Med lekande vatettemutter Dy 16.Ansluts med Vatette kopplingar/kulventiler Dy 15.
VATETTE VÄGGBRICKA 3-rör med patenterad klämhylsa för PEX-,AluPEX- och PB-för för dimensionerna 16x2,0 0ch 16x2,2.Även för rör med diffusionspärr,värmerör.Med lekande vatettemutter Dy 16.Ansluts med Vatette kopplingar/kulventiler Dy 15.
| RSK-nummer | 8550646 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FG0125353 |
| GTIN | 7393792207218 |
| Produkt | Väggbricka |
| Produktnamn | Vatette Väggbricka 3 x G15 |
| Dimension | 3 x G15 (16x2,0-2,25mm) |
| Storlek | c/c40mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | PEX-/AluPEX-/PE-RT/PB-rör |
| Utförande | trippel, invändig lekmutter |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | med klämhylsa |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | FG0125353 |
|---|
| GTIN | 7393792207218 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Typ av yta | Blank |
| Form | Rektangulär |
| Antal anslutingar | 3 |
| Centrumavstånd anslutningar | 40 mm |
| Typ av röranslutning | Dold |
| Lämplig för plaströr | Nej |
| Lämplig för flerskikts plaströr | Nej |
| Lämplig för kopparrör | Ja |
| Bredd monteringsplatta | 50 mm |
| Höjd monteringsplatta | 210 mm |
| Djup monteringsplatta | 6,5 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 170 | ||
| Bredd (mm) | 40 | ||
| Höjd (mm) | 35 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8550649.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_1_8550661.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00181 v3.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_1_1807254.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_1_8550613.pdf |
| RSK-nummer | 8550646 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | FG0125353 |
| GTIN | 7393792207218 |
| Produkt | Väggbricka |
| Produktnamn | Vatette Väggbricka 3 x G15 |
| Dimension | 3 x G15 (16x2,0-2,25mm) |
| Storlek | c/c40mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | PEX-/AluPEX-/PE-RT/PB-rör |
| Utförande | trippel, invändig lekmutter |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | med klämhylsa |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | FG0125353 |
|---|
| GTIN | 7393792207218 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Ytbehandling | Obehandlad |
| Typ av yta | Blank |
| Form | Rektangulär |
| Antal anslutingar | 3 |
| Centrumavstånd anslutningar | 40 mm |
| Typ av röranslutning | Dold |
| Lämplig för plaströr | Nej |
| Lämplig för flerskikts plaströr | Nej |
| Lämplig för kopparrör | Ja |
| Bredd monteringsplatta | 50 mm |
| Höjd monteringsplatta | 210 mm |
| Djup monteringsplatta | 6,5 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 170 | ||
| Bredd (mm) | 40 | ||
| Höjd (mm) | 35 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1_8550649.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_1_8550661.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5564419918-00181 v3.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_1_1807254.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_1_8550613.pdf |