Avaktiverad 2025-06-03
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2013-11-26
RSK-nr enhet: ST
Altech Flexi Anslutningsslang för varmvatten. Ej diffusionstät. Slang av EPDM, galvad omflätning. Koppling i mässing CW617N. Invändigt gängad löpmutter x utvändig gänga.Temperaturområde 0 °C?70 °C. Tillfällig maximal temperatur 95 °C. Max tryck: 7-10 bar. Flöde 120-1050 liter/minut.
Altech Flexi Anslutningsslang för varmvatten. Ej diffusionstät. Slang av EPDM, galvad omflätning. Koppling i mässing CW617N. Invändigt gängad löpmutter x utvändig gänga.Temperaturområde 0 °C?70 °C. Tillfällig maximal temperatur 95 °C. Max tryck: 7-10 bar. Flöde 120-1050 liter/minut.
| RSK-nummer | 5060888 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508023254 |
| Produkt | Anslutningsslang |
| Produktnamn | Altech Flexislang Varmvatten |
| Dimension | G25 x R25 |
| Storlek | L=800mm |
| Tryck/Flöde/Temp | max 10bar, 200l/m, 0-90°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | rak, för varmvatten |
| Utförande | utvändig gänga x löpmutter |
|---|---|
| Färg | galv |
| Ytbehandling | galvaniserad omflätning |
| Material | EPDM/stål/mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508023254 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning 1 | Utvändig gänga |
|---|---|
| Dimension anslutning 1 | 1" (25) |
| Dimension anslutning 2 | 1" (25) |
| Längd | 800 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 818 | ||
| Bredd (mm) | 73 | ||
| Höjd (mm) | 49 | ||
| Vikt (kg) | 0,86 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_5060877.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00123 v2.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_212_5060877.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_212_5060877.pdf |
| RSK-nummer | 5060888 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508023254 |
| Produkt | Anslutningsslang |
| Produktnamn | Altech Flexislang Varmvatten |
| Dimension | G25 x R25 |
| Storlek | L=800mm |
| Tryck/Flöde/Temp | max 10bar, 200l/m, 0-90°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | rak, för varmvatten |
| Utförande | utvändig gänga x löpmutter |
|---|---|
| Färg | galv |
| Ytbehandling | galvaniserad omflätning |
| Material | EPDM/stål/mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508023254 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutning 1 | Utvändig gänga |
|---|---|
| Dimension anslutning 1 | 1" (25) |
| Dimension anslutning 2 | 1" (25) |
| Längd | 800 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 818 | ||
| Bredd (mm) | 73 | ||
| Höjd (mm) | 49 | ||
| Vikt (kg) | 0,86 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_212_5060877.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00123 v2.pdf |
| Certifikat | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/TYPG/TYPG_212_5060877.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_212_5060877.pdf |