Avaktiverad 2021-04-12
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-03-12
RSK-nr enhet: ST
Reglercentral X-165 med antenn. Det går maximalt att ansluta 6 st rumstermostater och 8 st styrdon. Vid anslutning av fler styrdon och rumstermostater krävs kopplingsmodul M-160. Då kan maximalt 12 st rumstermostater och 14 st styrdon anslutas. Autobalansering DEM är förinställt i reglercentralen. Möjlighet finns att ansluta Manöverpanel I-167. Levereras med antennkabel, DIN skena och skruvar för montering. Obs! artikeln utgår i och med lansering av Smatrix Wave Pulse. Notera att vid fristående installation kan denna X-165 ersättas av Smatrix Wave Pulse Reglercentral X-265. Vid komplettering av ett befintligt Smatrix Wave system med fler reglercentraler eller som reservdel i ett befintligt system kan Smatrix Wave Pulse X-265 inte användas.
Reglercentral X-165 med antenn. Det går maximalt att ansluta 6 st rumstermostater och 8 st styrdon. Vid anslutning av fler styrdon och rumstermostater krävs kopplingsmodul M-160. Då kan maximalt 12 st rumstermostater och 14 st styrdon anslutas. Autobalansering DEM är förinställt i reglercentralen. Möjlighet finns att ansluta Manöverpanel I-167. Levereras med antennkabel, DIN skena och skruvar för montering. Obs! artikeln utgår i och med lansering av Smatrix Wave Pulse. Notera att vid fristående installation kan denna X-165 ersättas av Smatrix Wave Pulse Reglercentral X-265. Vid komplettering av ett befintligt Smatrix Wave system med fler reglercentraler eller som reservdel i ett befintligt system kan Smatrix Wave Pulse X-265 inte användas.
| RSK-nummer | 5398336 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1071685 |
| GTIN | 4021598130975 |
| Produkt | Reglercentral |
| Produktnamn | Smatrix Wave X-165 |
| Dimension | - |
| Storlek | 340x110mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V/24V/5V |
| Funktion | trådlös |
| Utförande | 6-kanaler |
|---|---|
| Färg | grå RAL7015 |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1071685 |
|---|
| GTIN | 4021598130975 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av sats | Golvvärmestyrenhet |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414905469185 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 2,57 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 06414905453412 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 10,68 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_213_5398305.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_213_5398305.pdf |
| Film | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/FILM/FILM_213_5398336.mp4 |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/SDB_213_5398305.pdf |
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_213_5398315.pdf |
| RSK-nummer | 5398336 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1071685 |
| GTIN | 4021598130975 |
| Produkt | Reglercentral |
| Produktnamn | Smatrix Wave X-165 |
| Dimension | - |
| Storlek | 340x110mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 230V/24V/5V |
| Funktion | trådlös |
| Utförande | 6-kanaler |
|---|---|
| Färg | grå RAL7015 |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1071685 |
|---|
| GTIN | 4021598130975 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av sats | Golvvärmestyrenhet |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414905469185 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 380 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 2,57 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 06414905453412 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 400 | ||
| Bredd (mm) | 300 | ||
| Höjd (mm) | 300 | ||
| Vikt (kg) | 10,68 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_213_5398305.pdf |
|---|---|
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_213_5398305.pdf |
| Film | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/FILM/FILM_213_5398336.mp4 |
| Säkerhetsdatablad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SDB/SDB_213_5398305.pdf |
| EU-försäkran (DoC) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOC/DOC_213_5398315.pdf |