Avaktiverad 2022-05-31
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2015-03-10
RSK-nr enhet: ST
Fixfit Porter E •fast hållarposition •för slangar med konisk mutter •med backventil
Fixfit Porter E •fast hållarposition •för slangar med konisk mutter •med backventil
| RSK-nummer | 8310369 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26485000 |
| GTIN | 4011097767536 |
| Produkt | Duschhållare |
| Produktnamn | FixFit Porter E |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 90x90mm (LxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inbyggnad |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26485000 |
|---|
| GTIN | 4011097767536 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Väggmontering |
|---|---|
| Anslutning gänga | Utvändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Längd | 78 mm |
| Med återströmningsskydd | Ja |
| För duschhuvud | Nej |
| För duschslang | Ja |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Storlek täckbricka/-rosett | 90 mm |
| Med led | Nej |
| Med hållare | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4011097767536 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 144 | ||
| Bredd (mm) | 122 | ||
| Höjd (mm) | 94 | ||
| Vikt (kg) | 1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8310369.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_8310369.pdf |
| RSK-nummer | 8310369 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26485000 |
| GTIN | 4011097767536 |
| Produkt | Duschhållare |
| Produktnamn | FixFit Porter E |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 90x90mm (LxB) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inbyggnad |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26485000 |
|---|
| GTIN | 4011097767536 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Väggmontering |
|---|---|
| Anslutning gänga | Utvändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Längd | 78 mm |
| Med återströmningsskydd | Ja |
| För duschhuvud | Nej |
| För duschslang | Ja |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Storlek täckbricka/-rosett | 90 mm |
| Med led | Nej |
| Med hållare | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4011097767536 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 144 | ||
| Bredd (mm) | 122 | ||
| Höjd (mm) | 94 | ||
| Vikt (kg) | 1 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8310369.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_8310369.pdf |