RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-03-21
RSK-nr enhet: ST
K1000 Diskho i rostfritt stål med avrinningsyta Modell: K1000 80-S 116/52 1.0 lh Monteringstyp: Toppmonterad eller planmonterad Material: rostfritt stål AISI 304 (V2A) Materialtjocklek: 1 mm GROHE StarLight Ytfinish: satin GROHE Whisper Min. skåpstorlek: 800 mm Mått: 1160 x 520 mm 1 skål: 710 x 400 mm GROHE QuickFix installationssystem Diskbänk monterbar till vänster Utskärning (toppmonterad): 1145 x 505 mm Avfall: Ø 3.5"/90 mm avfallskorg med automatiskt passform Inkluderade tillbehör: automatisk avfallshantering, avfallskit, korgsil, monteringsset mängd av fästanordning inkluderad (topmonterad): 10
K1000 Diskho i rostfritt stål med avrinningsyta Modell: K1000 80-S 116/52 1.0 lh Monteringstyp: Toppmonterad eller planmonterad Material: rostfritt stål AISI 304 (V2A) Materialtjocklek: 1 mm GROHE StarLight Ytfinish: satin GROHE Whisper Min. skåpstorlek: 800 mm Mått: 1160 x 520 mm 1 skål: 710 x 400 mm GROHE QuickFix installationssystem Diskbänk monterbar till vänster Utskärning (toppmonterad): 1145 x 505 mm Avfall: Ø 3.5"/90 mm avfallskorg med automatiskt passform Inkluderade tillbehör: automatisk avfallshantering, avfallskit, korgsil, monteringsset mängd av fästanordning inkluderad (topmonterad): 10
| RSK-nummer | 8090259 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31581SD1 |
| GTIN | 4005176607141 |
| Produkt | Diskho |
| Produktnamn | K1000 diskho 80 116/52 1.0 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1160x520x200mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | topp- eller planmonterad |
| Utförande | med avrinningsyta |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | inklusive avfallssats |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31581SD1 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 31581SD1 |
|---|
| GTIN | 4005176607141 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31581SD1 |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 1 |
| Med räfflad avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Med slät avrinnings-/avställningsyta | Höger |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Armaturhål | Vänster och höger |
| Med bottenventil | Ja |
| Korgsil med propp | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Ja |
| Med reglering för bottenventil | Ja |
| Antal utloppsställen | 1 |
| Med ståndarrör | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Djup | 520 mm |
| Bredd/Diameter | 1160 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176607141 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1195 | ||
| Bredd (mm) | 567 | ||
| Höjd (mm) | 290 | ||
| Vikt (kg) | 14,17 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 4005176791123 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1300 | ||
| Vikt (kg) | 81,68 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8090259 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 31581SD1 |
| GTIN | 4005176607141 |
| Produkt | Diskho |
| Produktnamn | K1000 diskho 80 116/52 1.0 |
| Dimension | - |
| Storlek | 1160x520x200mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | topp- eller planmonterad |
| Utförande | med avrinningsyta |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | inklusive avfallssats |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31581SD1 |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 31581SD1 |
|---|
| GTIN | 4005176607141 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/31581SD1 |
|---|
| Material | Rostfritt stål |
|---|---|
| Materialkvalitet | Rostfritt stål 304 (1.4301) |
| Form | Rektangulär |
| Antal hoar | 1 |
| Med räfflad avrinnings-/avställningsyta | Ingen |
| Med slät avrinnings-/avställningsyta | Höger |
| Typ av fastsättning | Toppmontage |
| Monteringsmetod | Utanpåliggande |
| Armaturhål | Vänster och höger |
| Med bottenventil | Ja |
| Korgsil med propp | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Ja |
| Med reglering för bottenventil | Ja |
| Antal utloppsställen | 1 |
| Med ståndarrör | Nej |
| Med uttag för tvålpump | Nej |
| Smutsavvisande | Ja |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Djup | 520 mm |
| Bredd/Diameter | 1160 mm |
| Höjd | 200 mm |
| Med jordningsanordning | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176607141 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1195 | ||
| Bredd (mm) | 567 | ||
| Höjd (mm) | 290 | ||
| Vikt (kg) | 14,17 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 4 | ||
| GTIN FP | 4005176791123 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 1300 | ||
| Vikt (kg) | 81,68 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |