RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-02-28
RSK-nr enhet: ST
Här har du torkskåpet för riktigt krävande uppgifter, perfekt för vintersport! Hög kapacitet och flexibel inredning med dubbla vanthängare, praktiska krokar för upphängning av t ex våta ytterkläder och två rader uppfällbara hängare. Nimo Eco Dryer 2.0 HP Extreme är lika lätt att använda som det är snålt – välj mellan två helautomatiska lägen, så gör skåpet resten av jobbet och stänger av sig självt när tvätten är torr. Värmepumpstekniken med högt luftflöde ger snabbare torkning trots lägre lufttemperatur – det är bra för ömtåliga textilier. Det är också ovanligt tystgående. Lyssna, så hör du det knappast!
Här har du torkskåpet för riktigt krävande uppgifter, perfekt för vintersport! Hög kapacitet och flexibel inredning med dubbla vanthängare, praktiska krokar för upphängning av t ex våta ytterkläder och två rader uppfällbara hängare. Nimo Eco Dryer 2.0 HP Extreme är lika lätt att använda som det är snålt – välj mellan två helautomatiska lägen, så gör skåpet resten av jobbet och stänger av sig självt när tvätten är torr. Värmepumpstekniken med högt luftflöde ger snabbare torkning trots lägre lufttemperatur – det är bra för ömtåliga textilier. Det är också ovanligt tystgående. Lyssna, så hör du det knappast!
| RSK-nummer | 8035861 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65110101 |
| GTIN | 7330095606676 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | Eco Dryer 2.0 Extreme |
| Dimension | - |
| Storlek | 1925x595x675mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 220-240V 10A 900W |
| Funktion | - |
| Utförande | vänster |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plåt/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-eco-dryer-2-0-hp-extreme-vit/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 65110101 |
|---|
| GTIN | 7330095606676 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-eco-dryer-2-0-hp-extreme-vit/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 710 | ||
| Bredd (mm) | 635 | ||
| Höjd (mm) | 1990 | ||
| Vikt (kg) | 95 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035861.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035861.pdf |
| RSK-nummer | 8035861 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 65110101 |
| GTIN | 7330095606676 |
| Produkt | Torkskåp |
| Produktnamn | Eco Dryer 2.0 Extreme |
| Dimension | - |
| Storlek | 1925x595x675mm (HxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | 220-240V 10A 900W |
| Funktion | - |
| Utförande | vänster |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | plåt/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-eco-dryer-2-0-hp-extreme-vit/ |
| RSK flik | 21 Disk-/Tvätt-/Städutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 65110101 |
|---|
| GTIN | 7330095606676 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.nimoverken.com/produkter/torkskap-eco-dryer-2-0-hp-extreme-vit/ |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Krympfilm | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 710 | ||
| Bredd (mm) | 635 | ||
| Höjd (mm) | 1990 | ||
| Vikt (kg) | 95 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_20_8035861.pdf |
|---|---|
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/BVD_20_8035861.pdf |