Inlagd: 2005-09-19
RSK-nr enhet: ST
Excentrisk WC-stos för anslutning mot WC-stol. WC-Stos med 130 mm excentrisk förskjutning i sidled för justering av WC-stolens placering och installation. WC-stolens utlopp måste sluta 55 mm över golv vilket oftast innebär att WC-stolens utlopp måste kapas. Kapning av WC-stolens utlopp görs lämpligen med en mindre vinkelslip och diamantklinga. Anslutning slätände: 110 PP / PVC / ljuddämpande plaströr, 110 MA samt 4'' normalrör. WC-stosen kan ge en viss strypning.
Excentrisk WC-stos för anslutning mot WC-stol. WC-Stos med 130 mm excentrisk förskjutning i sidled för justering av WC-stolens placering och installation. WC-stolens utlopp måste sluta 55 mm över golv vilket oftast innebär att WC-stolens utlopp måste kapas. Kapning av WC-stolens utlopp görs lämpligen med en mindre vinkelslip och diamantklinga. Anslutning slätände: 110 PP / PVC / ljuddämpande plaströr, 110 MA samt 4'' normalrör. WC-stosen kan ge en viss strypning.
| RSK-nummer | 3106680 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3106680 |
| GTIN | 7330710304253 |
| Produkt | WC-stos |
| Produktnamn | Offset 130 |
| Dimension | Ø110mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Ø110mm slätända |
| Utförande | excentrisk 130mm |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/wc-anslutningar-wc-stosar/wc-stosar-excentriska/3106680-offset-130 |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 3106680 |
|---|
| GTIN | 7330710304253 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/wc-anslutningar-wc-stosar/wc-stosar-excentriska/3106680-offset-130 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710304253 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 245 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 0,36 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_3106680.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_117_3106708_gruppfil.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00010 v5.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/ritn_117_3106680.pdf |
| RSK-nummer | 3106680 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3106680 |
| GTIN | 7330710304253 |
| Produkt | WC-stos |
| Produktnamn | Offset 130 |
| Dimension | Ø110mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Ø110mm slätända |
| Utförande | excentrisk 130mm |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | ABS |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/wc-anslutningar-wc-stosar/wc-stosar-excentriska/3106680-offset-130 |
| RSK flik | 05 Plaströr - Avlopp |
| Tillverkarens artikelnummer | 3106680 |
|---|
| GTIN | 7330710304253 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.jafo.eu/produkter/wc-anslutningar-wc-stosar/wc-stosar-excentriska/3106680-offset-130 |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07330710304253 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 245 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 0,36 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_117_3106680.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_117_3106708_gruppfil.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5560611880-00010 v5.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/ritn_117_3106680.pdf |