RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-06-21
RSK-nr enhet: ST
Wavin HepVO blisterpack 32
Wavin HepVO blisterpack 32
| RSK-nummer | 8124128 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3072896 |
| GTIN | 5011479249239 |
| Produkt | Torrvattenlås |
| Produktnamn | HepVO |
| Dimension | G32 x 32mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | Temperatur 60 °C (100 °C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | torrvattenlås |
| Utförande | rakt invändig gänga x muff |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3072896 |
|---|
| GTIN | 5011479249239 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material vattenlås | PP (polypropen) |
|---|---|
| Material uttag | PP (polypropen) |
| Färg utloppspropp | Vit |
| Dimension anslutning 1 | DN 32 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 61 mm |
| Anslutning 1 | Invändig gänga M, metrisk |
| Längd anslutning 1 | 35 mm |
| Anslutning 1 vridbart | Ja |
| Dimension anslutning 2 | 1 1/4" (32) |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 55 mm |
| Anslutning 2 | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Längd anslutning 2 | 35 mm |
| Dimension anslutning 3 | Övrigt |
| Anslutning 3 | Övrigt |
| Utloppskapacitet | 1 l/s |
| Längd | 188 mm |
| Bredd | 61 mm |
| Höjd vattenlås | 188 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5011479249239 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 247 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 78 | ||
| Vikt (kg) | 0,24 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5027888299970 | ||
| Förpackningstyp | Blisterförpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | |||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 24 | ||
| GTIN FP | 5027888300973 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 560 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 270 | ||
| Vikt (kg) | |||
Topp |
|||
| Antal i FP | 288 | ||
| GTIN FP | 5027888326669 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1120 | ||
| Bredd (mm) | 900 | ||
| Höjd (mm) | 810 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_183_8124128.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8124128 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 3072896 |
| GTIN | 5011479249239 |
| Produkt | Torrvattenlås |
| Produktnamn | HepVO |
| Dimension | G32 x 32mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | Temperatur 60 °C (100 °C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | torrvattenlås |
| Utförande | rakt invändig gänga x muff |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | - |
| Material | PP |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 22 Vattenlås/Konsoler/Fixturer/Installationsystem/Funktionsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 3072896 |
|---|
| GTIN | 5011479249239 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material vattenlås | PP (polypropen) |
|---|---|
| Material uttag | PP (polypropen) |
| Färg utloppspropp | Vit |
| Dimension anslutning 1 | DN 32 |
| Utvändig rördiameter anslutning 1 | 61 mm |
| Anslutning 1 | Invändig gänga M, metrisk |
| Längd anslutning 1 | 35 mm |
| Anslutning 1 vridbart | Ja |
| Dimension anslutning 2 | 1 1/4" (32) |
| Utvändig rördiameter anslutning 2 | 55 mm |
| Anslutning 2 | Invändig gänga G, cylindrisk (ISO 228-1) |
| Längd anslutning 2 | 35 mm |
| Dimension anslutning 3 | Övrigt |
| Anslutning 3 | Övrigt |
| Utloppskapacitet | 1 l/s |
| Längd | 188 mm |
| Bredd | 61 mm |
| Höjd vattenlås | 188 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5011479249239 | ||
| Förpackningstyp | Oförpackad | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 247 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 78 | ||
| Vikt (kg) | 0,24 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 5027888299970 | ||
| Förpackningstyp | Blisterförpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 250 | ||
| Bredd (mm) | 170 | ||
| Höjd (mm) | 70 | ||
| Vikt (kg) | |||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 24 | ||
| GTIN FP | 5027888300973 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 560 | ||
| Bredd (mm) | 450 | ||
| Höjd (mm) | 270 | ||
| Vikt (kg) | |||
Topp |
|||
| Antal i FP | 288 | ||
| GTIN FP | 5027888326669 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1120 | ||
| Bredd (mm) | 900 | ||
| Höjd (mm) | 810 | ||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_183_8124128.pdf |
|---|---|