RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-11-27
RSK-nr enhet: ST
Duschbadkar 170 av akryl,
Duschbadkar 170 av akryl,
| RSK-nummer | 7382854 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Z1700H |
| GTIN | 7323100008909 |
| Produkt | Badkar |
| Produktnamn | Akrylbadkar 170x70/85 Hö |
| Dimension | - |
| Storlek | 1700x850x600mm (LxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | rektangulärt, med front |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | akryl |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | Z1700H |
|---|
| GTIN | 7323100008909 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Bad-/Duschkombination |
|---|---|
| Form | Sexkantig |
| Hörnbadkar | Ja |
| Fristående | Nej |
| Antal personer | 1 |
| Material | Övrigt |
| Materialkvalitet | Akryl |
| Ytskydd | Övrigt |
| Glansvärde | Blank |
| Längd | 170 mm |
| Bredd | 85 mm |
| Höjd | 60 mm |
| Med ben/fötter | Ja |
| Inställbara ben/fötter | Ja |
| Volym/Innehåll | 230 l |
| Borrade hål till handtag, tillval | Nej |
| Med handtag | Nej |
| Badkarsfronter, tillval | Ja |
| Med badkarsfronter | Ja |
| Intergrerat armstöd | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Placering av utloppshål | Övrigt |
| Med förborrat blandarhål | Nej |
| Förborrat blandarhål, tillval | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7323100008909 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1750 | ||
| Bredd (mm) | 900 | ||
| Höjd (mm) | 650 | ||
| Vikt (kg) | 59 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_196_7382854.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7382854 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Z1700H |
| GTIN | 7323100008909 |
| Produkt | Badkar |
| Produktnamn | Akrylbadkar 170x70/85 Hö |
| Dimension | - |
| Storlek | 1700x850x600mm (LxBxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | rektangulärt, med front |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | glaserad |
| Material | akryl |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | Z1700H |
|---|
| GTIN | 7323100008909 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Bad-/Duschkombination |
|---|---|
| Form | Sexkantig |
| Hörnbadkar | Ja |
| Fristående | Nej |
| Antal personer | 1 |
| Material | Övrigt |
| Materialkvalitet | Akryl |
| Ytskydd | Övrigt |
| Glansvärde | Blank |
| Längd | 170 mm |
| Bredd | 85 mm |
| Höjd | 60 mm |
| Med ben/fötter | Ja |
| Inställbara ben/fötter | Ja |
| Volym/Innehåll | 230 l |
| Borrade hål till handtag, tillval | Nej |
| Med handtag | Nej |
| Badkarsfronter, tillval | Ja |
| Med badkarsfronter | Ja |
| Intergrerat armstöd | Nej |
| Med bräddavlopp | Nej |
| Placering av utloppshål | Övrigt |
| Med förborrat blandarhål | Nej |
| Förborrat blandarhål, tillval | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7323100008909 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1750 | ||
| Bredd (mm) | 900 | ||
| Höjd (mm) | 650 | ||
| Vikt (kg) | 59 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_196_7382854.pdf |
|---|---|