Inlagd: 2012-10-22
RSK-nr enhet: ST
Ett mycket vackert och tidlöst badkar av gjutmarmor med klassiska linjer. Levereras inklusive kromad bottenventil, avloppsslang och har ställbara fötter. Baddjupet ligger på 435 mm med en volym på 200 L.
Ett mycket vackert och tidlöst badkar av gjutmarmor med klassiska linjer. Levereras inklusive kromad bottenventil, avloppsslang och har ställbara fötter. Baddjupet ligger på 435 mm med en volym på 200 L.
| RSK-nummer | 7307656 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0185 |
| GTIN | 7340032401851 |
| Produkt | Badkar |
| Produktnamn | Seaside |
| Dimension | - |
| Storlek | 1590x730x560/799mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | gavellöst |
| Utförande | ovalt |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | gelcoat |
| Material | gjutmarmor |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0185 |
|---|
| GTIN | 7340032401851 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Badkar |
|---|---|
| Form | Oval |
| Hörnbadkar | Nej |
| Fristående | Ja |
| Material | Mineralgjutning |
| Färg | Vit |
| Längd | 1590 mm |
| Bredd | 730 mm |
| Höjd | 799 mm |
| Med ben/fötter | Ja |
| Volym/Innehåll | 200 l |
| Med bräddavlopp | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7340032401851 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1650 | ||
| Bredd (mm) | 850 | ||
| Höjd (mm) | 750 | ||
| Vikt (kg) | 74 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_912_7307656.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7307656 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 0185 |
| GTIN | 7340032401851 |
| Produkt | Badkar |
| Produktnamn | Seaside |
| Dimension | - |
| Storlek | 1590x730x560/799mm (LxBxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | gavellöst |
| Utförande | ovalt |
|---|---|
| Färg | vit |
| Ytbehandling | gelcoat |
| Material | gjutmarmor |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 0185 |
|---|
| GTIN | 7340032401851 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Badkar |
|---|---|
| Form | Oval |
| Hörnbadkar | Nej |
| Fristående | Ja |
| Material | Mineralgjutning |
| Färg | Vit |
| Längd | 1590 mm |
| Bredd | 730 mm |
| Höjd | 799 mm |
| Med ben/fötter | Ja |
| Volym/Innehåll | 200 l |
| Med bräddavlopp | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7340032401851 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 1650 | ||
| Bredd (mm) | 850 | ||
| Höjd (mm) | 750 | ||
| Vikt (kg) | 74 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_912_7307656.pdf |
|---|---|