RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2018-10-24
RSK-nr enhet: ST
Skoga vikbar hörndusch 70x80x198 alu matt profil och halvfrost. Integrerat handtag.
Skoga vikbar hörndusch 70x80x198 alu matt profil och halvfrost. Integrerat handtag.
| RSK-nummer | 7332196 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 61609378 |
| GTIN | 7323100215024 |
| Produkt | Duschhörna |
| Produktnamn | Hörn Vik Skoga Ma/Hf 70x80 |
| Dimension | - |
| Storlek | 700x1980x800mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för hörn/nisch |
| Utförande | vinkel, vikbara dörrar |
|---|---|
| Färg | matt profil, halvfrostglas |
| Ytbehandling | - |
| Material | aluminum/ härdat säkerhetsglas |
| Standard | - |
| Övrig info | med lyftgångjärn och släplist |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 61609378 |
|---|
| GTIN | 7323100215024 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Största bredd | 79 - 81 mm |
|---|---|
| Minsta bredd | 69 - 71 mm |
| Höjd | 198 mm |
| Typ av dörr | Vikdörr |
| Pendel-/Saloondörr | Ja |
| Position gångjärn | Vänster och höger |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Material duschväggspanel | Säkerhetsglas |
| Glas-/Plastdekor | Nej |
| Antikalkbehandlad | Nej |
| Profil | Med profil |
| Material profil | Aluminium |
| Färg profil | Aluminium |
| Glans profil | Matt |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7323100215024 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 1200 | ||
| Höjd (mm) | 2000 | ||
| Vikt (kg) | 53 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_196_7332196.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7332196 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 61609378 |
| GTIN | 7323100215024 |
| Produkt | Duschhörna |
| Produktnamn | Hörn Vik Skoga Ma/Hf 70x80 |
| Dimension | - |
| Storlek | 700x1980x800mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för hörn/nisch |
| Utförande | vinkel, vikbara dörrar |
|---|---|
| Färg | matt profil, halvfrostglas |
| Ytbehandling | - |
| Material | aluminum/ härdat säkerhetsglas |
| Standard | - |
| Övrig info | med lyftgångjärn och släplist |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 61609378 |
|---|
| GTIN | 7323100215024 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Största bredd | 79 - 81 mm |
|---|---|
| Minsta bredd | 69 - 71 mm |
| Höjd | 198 mm |
| Typ av dörr | Vikdörr |
| Pendel-/Saloondörr | Ja |
| Position gångjärn | Vänster och höger |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Material duschväggspanel | Säkerhetsglas |
| Glas-/Plastdekor | Nej |
| Antikalkbehandlad | Nej |
| Profil | Med profil |
| Material profil | Aluminium |
| Färg profil | Aluminium |
| Glans profil | Matt |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7323100215024 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 1200 | ||
| Höjd (mm) | 2000 | ||
| Vikt (kg) | 53 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_196_7332196.pdf |
|---|---|