Inlagd: 2017-10-27
RSK-nr enhet: SATS
| RSK-nummer | 7378907 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1450424 |
| GTIN | 7330027105444 |
| Produkt | Duschhörna |
| Produktnamn | IPRO ROUND 8x9 KLAR N |
| Dimension | - |
| Storlek | 800x900x2000 (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för hörn,vändbar/invikningsbar |
| Utförande | halvrund, böjd dubbeldör |
|---|---|
| Färg | natur profil, klarglas |
| Ytbehandling | natureloxerad |
| Material | aluminium/säkerhetsglas 6mm |
| Standard | EN14428 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1450424 |
|---|
| GTIN | 7330027105444 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Största bredd | 790 - 810 mm |
|---|---|
| Minsta bredd | 890 - 910 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Radie | 488 mm |
| Typ av dörr | Svängdörr 2-delad |
| Position gångjärn | Vänster och höger |
| Pendel-/Saloondörr | Ja |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Glas-/Plastdekor | Nej |
| Antikalkbehandlad | Nej |
| Profil | Med profil |
| Material profil | Aluminium |
| Färg profil | Aluminium |
| Glans profil | Matt |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_468_7330637.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 7378907 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1450424 |
| GTIN | 7330027105444 |
| Produkt | Duschhörna |
| Produktnamn | IPRO ROUND 8x9 KLAR N |
| Dimension | - |
| Storlek | 800x900x2000 (BxDxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för hörn,vändbar/invikningsbar |
| Utförande | halvrund, böjd dubbeldör |
|---|---|
| Färg | natur profil, klarglas |
| Ytbehandling | natureloxerad |
| Material | aluminium/säkerhetsglas 6mm |
| Standard | EN14428 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 1450424 |
|---|
| GTIN | 7330027105444 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Största bredd | 790 - 810 mm |
|---|---|
| Minsta bredd | 890 - 910 mm |
| Höjd | 2000 mm |
| Radie | 488 mm |
| Typ av dörr | Svängdörr 2-delad |
| Position gångjärn | Vänster och höger |
| Pendel-/Saloondörr | Ja |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Glas-/Plastdekor | Nej |
| Antikalkbehandlad | Nej |
| Profil | Med profil |
| Material profil | Aluminium |
| Färg profil | Aluminium |
| Glans profil | Matt |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_468_7330637.pdf |
|---|---|