RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-11-21
RSK-nr enhet: ST
Linc 2 Flex i 6 mm säkerhetsglas består av en enkeldörr som med de specialutvecklade gångjärnen går att vika på mitten. Det underhållsfria, patenterade lyftgångjärnet höjer glaset 7 mm i öppet läge vilket underlättar rengöring, och har dessutom en konstruktion som gör installationen ovanligt smidig. Linc 2 Flex kan limmas upp med Safe-Fix och integreras med duschförvaringen Pile. Duschvägg Linc 2 Flex, Clear, Stone, Vikdörr (V) 675 mm (A), Höjd 2000 mm, Grepp Circle.
Linc 2 Flex i 6 mm säkerhetsglas består av en enkeldörr som med de specialutvecklade gångjärnen går att vika på mitten. Det underhållsfria, patenterade lyftgångjärnet höjer glaset 7 mm i öppet läge vilket underlättar rengöring, och har dessutom en konstruktion som gör installationen ovanligt smidig. Linc 2 Flex kan limmas upp med Safe-Fix och integreras med duschförvaringen Pile. Duschvägg Linc 2 Flex, Clear, Stone, Vikdörr (V) 675 mm (A), Höjd 2000 mm, Grepp Circle.
| RSK-nummer | 7271854 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 502102470 |
| GTIN | 7392102099680 |
| Produkt | Duschdörr |
| Produktnamn | Duschvägg Linc 2 Flex |
| Dimension | - |
| Storlek | 675x2000mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för nisch |
| Utförande | rak enkeldörr |
|---|---|
| Färg | klarglas, natur (Clear, Stone) |
| Ytbehandling | anodiserad/borstad/matt |
| Material | aluminium/säkerhetsglas 6mm |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 502102470 |
|---|
| GTIN | 7392102099680 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av dörr | Vikdörr |
|---|---|
| Position gångjärn | Vänster |
| Transparent | Ja |
| Profil | Delvis profilerad |
| Material profil | Aluminium |
| Färg profil | Övrigt |
| Glans profil | Matt |
| Ytbehandling profil | Borstad |
| Höjd totalt | 2000 mm |
| Bredd | 675 mm |
| Lämplig för nischmontage | Ja |
| Lyftgångjärn | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 620 | ||
| Höjd (mm) | 2075 | ||
| Vikt (kg) | 24 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 7271854 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 502102470 |
| GTIN | 7392102099680 |
| Produkt | Duschdörr |
| Produktnamn | Duschvägg Linc 2 Flex |
| Dimension | - |
| Storlek | 675x2000mm (BxH) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för nisch |
| Utförande | rak enkeldörr |
|---|---|
| Färg | klarglas, natur (Clear, Stone) |
| Ytbehandling | anodiserad/borstad/matt |
| Material | aluminium/säkerhetsglas 6mm |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 18 Badkar/Duschkabiner/-väggar |
| Tillverkarens artikelnummer | 502102470 |
|---|
| GTIN | 7392102099680 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Typ av dörr | Vikdörr |
|---|---|
| Position gångjärn | Vänster |
| Transparent | Ja |
| Profil | Delvis profilerad |
| Material profil | Aluminium |
| Färg profil | Övrigt |
| Glans profil | Matt |
| Ytbehandling profil | Borstad |
| Höjd totalt | 2000 mm |
| Bredd | 675 mm |
| Lämplig för nischmontage | Ja |
| Lyftgångjärn | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 80 | ||
| Bredd (mm) | 620 | ||
| Höjd (mm) | 2075 | ||
| Vikt (kg) | 24 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |